Zklamání a nadšení

The Zero, pátek 1. 12. 2006 - 00:34

Dneska (tedy teď už včera ;)) jsem si udělal kulturní den. Kromě toho, že jsem od dvou ráno koukal na dva nové díly Stargate: Atlantis, jsem se podíval na dokument An Inconvenient Truth, o kterém jsem už psal, a byl jsem v kině na Boratovi.

Vezmu to pěkně popořadě. O Atlantis se moc rozepisovat nebudu, stačí snad jen říct, že oba zhlédnuté díly (03x11 a 03x12) považuji za kvalitní a po čtvrtletním půstu jsem nadšen.

Co se týče Borata, to je největší zklamání za dlouhou dobu, když vynechám z hodnocení svůj osobní život :D. Do kina jsem šel zmlsán všemožnými citacemi a několika videi na YouTube, kterým jsem se skutečně zasmál. Když jsem si četl negativní recenzi (momentálně nefunguje - kvůli TV nova, ach jo), tak jsem si říkal, hm, to bude určitě dobrý, prostě to akorát jednomu člověku nesedlo.

Spletl jsem se. Borat je série nevkusného fekálního humoru, který vás občas donutí smát se, ale to je asi tak všechno. Celý dojem pak vyloženě kazí scéna, která vás naopak donutí odvrátit zrak. Navíc to všechno končí happyendem, který do celého filmu absolutně nezapadá. No, škoda, že ten blog Adama Guttenberga je off, "podepsal bych se pod to" :))).

Náladu jsem si pak ale spravil právě díky An Inconvenient Truth. Al Gore tu prezentuje hrozbu globálního oteplování. Celá přednáška je zajímavá, dá se jí krásně rozumět a nechybí ani humor. Do toho je občas střih do úvah přednášejícího, převážně o jeho životě a jak ho nejvýznamnější události v něm ovlivnily.

Protože se asi nechám dost jednoduše přesvědčit, že to a to je pravda, nemůžu posoudit skutečnou objektivitu dokumentu, ale já mu věřím. Na mě stačí zajímavý proslov podložený argumenty. :)

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Písemka z matematické analýzy

Následující: Až mi vypadnou oči

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.