Zatímco jsem spal

The Zero, úterý 12. 9. 2006 - 22:34

Zatímco jsem spal, tedy, zatímco jsem měl technické problémy s expirovanou doménou, stalo se toho dost, co stojí za zmínku :)).

5. 9. - zápis

Už je to tak. Od 5. 9. (dnes už je to tedy týden) jsem oficiálně vysokoškolák. Sice jsem kvůli tomu musel vstávat už v šest ráno, abych tam byl v 9:00 (do budovy jsem vcházel na minutu přesně), ale jednou se to dá přežít.

Tu chybu, že mě přijali, udělali lidé z ČVUT - FEL. Následující tři roky (snad ne víc ani méně) mě čeká studijní plán STM - Softwarové technologie a management, obor Web a multimédia. A bude ze mě Bc. No nekupte to.

VZP

Už 4. 8. mi napsali z VZP, že mě evidují jako nějakou skupinu Q, tj. že neví, kdo mi platí pojištění. Nějakým omylem to ovšem poslali až o týden později a tak mi dopis přišel nejspíš v den, kdy jsem odjel na dovolenou. Ve čtvrtek 31. srpna jsem tedy šel do města, abych to nějak vyřídil. Kdo by tušil, že v 15:36 budou mít už zavřeno. S výjimkou pondělí a středy (17:00) mají jen do tří.

Pak jsem byl pryč (úterý, středa) a moc se mi tam nechtělo, tak jsem se vydal až v pátek 8. 9. No, z technických důvodů zavírali o půl hodiny dříve. Zase smůla.

Dneska jsem se tam konečně dostal a jediná věc, kterou jsem se dozvěděl, byla, že si mám sehnat potvrzení o studiu, že jsem ještě v době, kdy mě evidují jako Q, studoval (od 1. 5.). Které mi už škola nejspíš nevydá, i když jsem ještě studentem v té době byl.

Zabít SP2

Dneska jsem šel známým jednoho známého opravit síť. Mají internet od Karnevalu, nějaký modem od Motoroly (evidentně s DHCP, ale ten rozsah IP je šílený), ntb a desktop, oba Win XP Pro SP2 (desktop možná jen Home, to nevím). A nevidí se.

Oba jsou ve stejné skupině, dokonce se i navzájem pingnou, ale desktop vidí ve skupině "Doma" jen sebe a notebook se pro jistotu ani do skupiny "Doma" nedostane ("Nemáte dostatečná oprávnění.. bla bla.").


Obě PC mají povolený účet Guesta, nainstalované sdílení souborů a tiskáren, povolené zjednodušené sdílení souborů, všechno. Jen se nevidí. Nemožnost opravit to beru jako jeden ze svých největších životních neúspěchů hned vedle (a tady jsem dlouho přemýšlel, protože se mi samozřejmě všechno skvěle daří :D) mých asi deseti posledních vysvědčení (včetně pololetních). Ale spíš to bude vina SP2. Nebo Avastu (desktop). Nebo NODu (ntb). Kdo ví...

Videoklipy a láska

No a nakonec láska. Včera jsem se zamiloval, a to hned dvakrát. Poprvé do videoklipu E-Type - Olympia a podruhé do letušky z videoklipu E-Type - Africa. Mám to peklo, ten život. (Pozn.: Mám je oba v lepší kvalitě, of course :))))


Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: V čem programovat? V Eclipse!

Následující: Eclipse - instalace a začátky

Komentáře

1. Gimli2

12.09.2006 22:54:23

Ty neplanujes ING? Hm vase volba pane bakalari... fuj to zni blbe :P

A jsi Q! Jako Qerulant!

Nevideni se PC se mi stava taky. Zcela bezny jev po prejmenovani PC. Pres IP se na komp dostanes, pres jmeno ne. Antivirama to 100% nebude, ale co s tim nevim. Domu proste lezu z kompu na komp pres IP.

2. The Zero

12.09.2006 23:35:24

[1] Gimli2 Samozřejmě že plánu ING. I když účet si zřídím asi u RB.

Nevidění se PC není ten největší problém, oni to mají především kvůli tiskárně a ten modem má tak blbý DHCP, že pokaždý přidělí jinou IP adresu, takže je to na nic.

3. Lord AgEnT

13.09.2006 07:47:54

Tak ta letuška je docela fajnová :P

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.