Začínám blbnout, uklízím (na disku)

The Zero, středa 23. 11. 2005 - 23:28

Poslední dobou se se mnou něco děje. Včera jsem si uklidil na stole (tady je najednou místa!) a dnes jsem se pustil do ještě náročnější akce. Rozhodl jsem se uklidit složku C:/web/download/.

Stačil pohled na několik desítek položek přímo v rootu složky a bylo mi jasné, že to nebude jen tak. Tyto jsem ještě nějak rozházel, ale zjistil jsem, že jedna úroveň (vnořených) adresářů prostě na těch 4,5 GB dat nestačí.

Nejdrastičtější změnou prošla složka install, kam umisťuji (nečekaně) instalátory a archivy různých programů. Těch 250 různých souborů v jedné složce už volalo po rozmístění. Tak vznikly podsložky drivers, media, net, prg a system, některé s dalšími podadresáři. Do nich se nevešlo jen 34 souborů, což už je pohoda.

4,5 GB dat? Co se do toho asi vejde? No, tak nejvýznamnější položkou jsou 2 iso soubory MDK 10.1 Linuxu (ten třetí už jsem stahovat nechtěl a zašel si s Nemesisovi pro verzi na 6 CD :)), dále pak různé programy a ovladače (třeba dvě verze eclipse (3.0 a 3.1) + pár pluginů mají přes 200 MB), hry (demo UT2k4: 282 MB, mapy na GameZone pro Quake III, preview video UT2k7...)... no a zbytek už se nějak složí, kousek po kousku, pár záloh databází Cold War, složka s Insect Worldem (těch uložených logů co mám...), nějaké rozsáhlé stažené PHP skripty (phpBB, Smarty, WordPress) - jak toho můžou lidi tolik napsat :) a jsme doma...

PS: Já vim, že to neni moc... ale máte 4,5 GB dat legálního SW?

Komentáře

1. Lord AgEnT

24.11.2005 14:42:31

Bych aj možná věděl co se s tebou děje... :-) ad 4,3GB leg. softwaru: Stačí si koupit Windows a postahovat všechny nabízené záplaty :D btw: já se už delší dobu snažím donutit uklidit ve dložce Dokumenty, kam přesunuju všechno z c:/doc.../Plocha/Downloads :)

2. The Zero

24.11.2005 16:37:42

Jo, tos mi připomněl kámoše, kterýmu jsem přeinstalovával Winy, měl asi 40G plochu, protože tam házel všechny filmy... PS: Pššt!

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.