WYSIWYG editor v JavaScriptu

The Zero, středa 22. 2. 2006 - 16:12

Dlouho jsem toužil po tom, abych měl vlastní skutečný WYSIWYG editor. Doteď to bylo tak, že jsem psal přímo HTML kód do <textarea>, které bylo v novém okně (popupu) a výsledný vzhled jsem viděl v hlavním okně.

Bylo to sice zlepšení oproti psaní článku natvrdo v <textarea>, ale stále to bylo trochu nepraktické: část okna vždy překážela a nebyl vidět celý text. Teď je tomu ale jinak.

Po chvilce googlování jsem našel specifikaci Midas - aneb návod, jak zprovoznit Rich Text editing v Mozille. Sice mi teď funguje editor jen v Gecku (od verze 1.3 výše), ale to mě tak moc netrápí ;). Ještě to tedy bude chtít doladit (smajlíci, vkládání obrázků a vlastního HTML kódu), ale to se dořeší ;)

náhled administrace

Zařazeno do kategorií O blogu, Webdesign.

Předchozí: Pozvednuta úroveň komentářů

Následující: Neviděli jste tenhle design?

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.