WML Proxy

The Zero, pondělí 28. 3. 2005 - 22:49

O víkendu jsem byl odloučen od počítače vinou Velikonoc. Vzhledem k tomu, že jsem připojen přes GPRS, mohl jsem surfovat přes mobilní telefon (pouze Siemens ME45). Objevil jsem skvělou Googlí věc: WML Proxy (nečekaně). Jedná se zhruba o to, že si vyhledáte nějakou stránku (normálně v HTML) a přejdete na ni. Nicméně nestahujete přímo z dané lokace, ale Google vám tu stránku rozdělí na několik dílů.

Proč? Protože MT mají jen omezené zobrazovací schopnosti (některé dokonce jen 1 kB stránky). Můžete si tak prohlédnout oblíbené weby i ze svého staršího mobilu. Má to jednu nevýhodu - nezobrazují se formuláře (alespoň u mě ne). Chtěl jsem blognout z mobilu, ale nemohl jsem :).

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Rozběhnul jsem PHP 5!

Následující: Vytrženo z kontextu

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.