Váš web shazuje náš server

The Zero, pondělí 12. 12. 2005 - 00:22

Nechce se tomu věřit. Řeč bude o online hře Insect World.

To jsem jen tak přišel na IRC kanál IW a kromě pár známých individuí se tam nacházel i jakýsi yanek. Že by newbie? Lehce podezřelé bylo, že hledal člověka zodpovědného za PHP na IW. Z vlastní zkušenosti vím, že takhle se dá očekávat nějaký snaživý teenager, který chce strašně moc pomoci s programováním.

Byl jsem vyveden z omylu. Když mě tedy yanek akceptoval po tvrzení, že mám jakési ponětí o tom, jak kód IW vypadá, vysvětlil problém. Údajně když selže provádění MySQL dotazu, pokouší se IW zalogovat chybu do databáze, což vede k dalšímu dotazu a tak dále a tak dále. Následně dojde k pádu Apache a... Banán spadl ze stromu.

Nechce se mi tomu věřit, Gimlimu taky ne, ale co je na tom nejzvláštnější, yanek operoval s query limitem. To je na placeném hostingu limit dotazů do DB? To je hodně zvláštní...

PS: Ty vysvětlivky o banánu a Gimlim jsou tam zbytečně, on si tohle stejně nikdo non-IW nepřečte... Ale co, mám lepší pocit, že jsem nevynechal <acronym> ;)

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Budu hrát ve filmu

Následující: Další menší upgrade

Komentáře

1. Lord AgEnT

12.12.2005 15:46:51

nebylo apríla 1.4.? :) Mě zaráží, to selhání dotazu... kde to jako selže? na straně banánů...?

2. The Zero

12.12.2005 16:23:39

Z toho co jsem pochopil, tak na straně Banánů - prostě se překročí query limit...

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.