V čem programovat? V Eclipse!

The Zero, úterý 12. 9. 2006 - 21:58

Kdo to myslí s PHP vážně, tomu nemůže žádný poznámkový blok s barvičkami (PSPad etc.) stačit. Kromě toho dost "programátorů" buď už přešlo na Linux, nebo ho alespoň zkouší, ale stále mají i Windows. A komu by se chtělo dělat ve dvou různých aplikacích...

Za ty tři roky, co dělám v PHP, jsem vyzkoušel dost různých editačních nástrojů. Začínal jsem s PSPadem, který dost dlouho odolával svými funkcemi ostatním programům. Namátkou zmíním PHPEditor (kódování? Skoro žádná), jEdit (Java prostředí mi prostě nevyhovuje - vůbec) nebo Zend Studio (vůbec mě nechytlo, to už jsem používal Eclipse).

Co je Eclipse? Eclipse je produkt Eclipse Foundation, zaměřené na vývoj open source vývojové platformy. Eclipse SDK, nově ve verzi 3.2.0 (aka Callisto), je snadno rozšiřitelné multiplatformní IDE určené primárně k vývoji Java aplikací, ale díky systému pluginů můžete programovat i v C++, PHP, Ruby a dalších.

A i když jsem psal u jEditu, že mi Java prostředí nevyhovuje, Eclipse je napsáno právě v Javě. Je tu ale jeden velký rozdíl: widgety (ovládací prvky), jsou napsány v toolkitu SWT, který dokonale emuluje prostředí toho kterého OS. Takže třeba na Win vypadá Eclipse opravdu jako Win aplikace, ne jako nějaký Java mimozemšťan. :)

V příštím díle tohoto nově vzniklého miniseriálu vás seznámím s výhodami tohoto IDE, s PHPEclipse, pluginem pro PHP, EasyEclipse a základním nastavením, do budoucna se tu objeví i návod, jak debugovat PHP - a že je o co stát! :)

Zatím si můžete Eclipse stáhnout a experimentovat.

Zařazeno do kategorií Eclipse, Webdesign.

Předchozí: Svět je malý

Následující: Zatímco jsem spal

Komentáře

1. Lord AgEnT

13.09.2006 07:56:09

120MB? Vidím po ránu dobře?

2. The Zero

13.09.2006 12:17:36

[1] Lord AgEnT Jo. Je to trochu větší... obsahuje vlastní verzi JRE

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.