Úřady mě milují. Lidé asi ne...

The Zero, pondělí 7. 5. 2007 - 17:08

Možná si ještě někdo pamatuje, jak jsem loni psal, že Někdy je lepší neumět číst. Přináším další zážitek z Městského úřadu, kde se kromě pasů vydávají i občanské průkazy.

No už je to tak. Před pár týdny mi bylo dvacet a tím pádem mi právě dnes vypršela platnost občanského průkazu. Byl bych si na to vůbec nevzpomněl, nebýt s jedním spolužákem v bance, když si zrovna vybíral peníze na nový notebook. Jak že se to říká? Jo, když je štěstí unavený, sedne si i na nulu.

Bohužel jsme se doma shodli, že žádost o nový OP musím podávat v místě trvalého bydliště. Tak jsem musel zůstat v Ústí i přesto, že mám od rána školu. Přišel jsem na úřad, nemaje ještě fotku, s tím, že si vezmu lísteček z mého oblíbeného automatu (viz zmiňovaný článek), půjdu se vyfotit a až se vrátím, tak budu docela na řadě. Jenže tlačítko OP - Příjem zrovna na truc nefungovalo. Všechna ostatní ano.

No nevadí, za deset minut otevírají ve fotolabu, aspoň ten čas nebude úplně zabitý. Došel jsem se vyfotit, prošel se městem, zkontroloval jsem, že automat stále neběží, a ve chvíli, kdy jsem dostal fotky, jsem vymyslel nový plán. Nechtělo se mi tam jen tak vtrhnout, to už by mě lidé asi fakt roztrhali na kusy (přece jen byla čekárna plnější...), tak jsem na to šel oklikou. Vzal jsem si lísteček OP - výdej a šel čekat.

Bohužel podobný nápad mělo zřejmě více lidí, a tak zatímco na tabuli svítilo číslo 223, na mém papírku bylo 227 a zdálo se, že buď má poruchu ta tabule, nebo přepážka pro výdej OP, neboť se pár minut nic nedělo. Poté jsem zahlédl, jak někdo jde k automatu, který dobrovolně vydává lísteček a docela to i vypadalo, že ti lidé sahali někam nahoru, tam, kde byl příjem OP.

Rychle si ukořistit taky jeden! Nechce se mi tu přece dlouho čekat... Blížím se k automatu, zadívám se na něj, "že bys už začal fungovat?", mačkám tlačítko... A k mému velkému překvapení skutečně vyjíždí lísteček s pořadovým číslem 1. V tu chvíli se světelná tabule probudila k životu a na spodní části zazářilo: Číslo 1, Přepážka 7.

A nakonec jsem stihnul první vlak, kterým jsem teoreticky mohl jet, a o němž jsem si myslel, že nestíhám, ani kdyby to na úřadu šlo dobře. Poprvé jsem u automatu stál kolem 08:20, vlak odjížděl v 09:15...

Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: In The Groove má další oběť

Následující: Muka čekání

Komentáře

1. Lord AgEnT

07.05.2007 18:02:03

Na občanku se musíš vyfotit sám? To tě neyfotí ta baba za přepážkou? Na pas to tak funguje...

2. The Zero

07.05.2007 18:40:17

[1] Lord AgEnT Možná u vás, u nás teda rozhodně ne. Fotky pěkně vlastní.

3. MzK

08.05.2007 09:49:38

Lord AgEnT: To myslíš asi na ten biometrickej pas. Tam tě fotí, protože to není obyčejná fotka ale bio :)

4. Gimli2

08.05.2007 11:17:08

O OP nemusis zadat v trvalem bydlisti. Potrebujes ale misto toho nejmene 2 doklady - napr. pas + rodny list. Aspon segra resila pred mesicem totez a v pohode vystavili mimo rodne krajske mesto HK, o 250km dal (konkretne v Brne).

5. The Zero

08.05.2007 12:48:49

[4] Gimli2 Aha. No tak to vědět dřív... na druhou stranu jsem v Praze pas, natož pak rodný list, neměl.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.