Trocha voodoo

The Zero, úterý 8. 8. 2006 - 23:59

Dnes jsem zprovozňoval jeden web - zakázku. Po počátečních problémech (a že jich bylo dost) už docela všechno fungovalo.

Největší problém byl v tom, že tam byla "cool URL", ale ne pomocí mod_rewrite, ale modifikace 404 stránky (kdo chce, ať si to vygooglí). Nakonec se to ukázalo jako šťastná volba.

Web totiž běží na serveru od psa (Forpsi, linkovat na ně nebudu) a ne na Apači, ale na Windows 2003 Serveru. Prostě humus. S mod_rewrite bych si tam asi moc neškrtnul.

Všechno jsem tedy vesele předělal, aby to běželo i pod tímhle šmejdem, a už jsem byl u konce, když se objevil zádrhel, o kterém píši: Vůbec se nešlo odhlásit z administrace. Nějaké unset($_SESSION[$key]) nešlo, stejně tak session_unset(), ani session_destroy() nepomohlo.

Naštěstí stačí trocha voodoo a funguje i software od MS. Stačilo použít $_SESSION[$key]='';.

Třeba vám to někdy pomůže.

Zařazeno do kategorií PHP, Webdesign.

Předchozí: Vyhrál jsem!

Následující: Já se změním!

Komentáře

1. Gimli2

09.08.2006 01:46:34

Co tam je za session handler? Hod ke clanku jsete vypis konfigu sesions z phpinfo(); dik.

2. The Zero

09.08.2006 02:35:46

[1] Gimli2 Kdyby tam phpinfo(); fungovalo... :)

3. Vladimír

10.08.2006 23:50:43

jj iis (webový server ve windows) je šmejd, na lokále potřebuju testovat stránky (pod win xp) ale pod iis jsem to raději vzdal a nainstaloval apache (konkrétně WAMP server - jednoduše nainstaluje apace, php a mysql a nakonfiguruje vše pro lokál (neni problém změnit konfiguraci alby to mohlo běžet jako server)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.