To se jim zase něco povedlo

The Zero, čtvrtek 1. 2. 2007 - 01:00

Naposled jsem se tu rozplýval na WMP 11 před více jak čtvrt rokem. Od té doby nám vyšla finální verze a teď také konečně verze v češtině.

Ne že by mi na té češtině tolik záleželo, s angličtinou nemám problémy a v případě aplikací už vůbec ne, ale je příjemné mít to v češtině. Člověku je ten program pak takový bližší.

Aktualizovat na českou verzi byla chyba.

Třikrát a dost

Tak by se dala definovat instalace české verze WMP 11. Napoprvé mi tam zůstala angličtina. Napodruhé - zase. Tak jsem si trochu hrál v adresáři, soubory apod. a podařilo se mi dostat češtinu aspoň někam, jmenovitě do hlavního okna. Nastavení bylo pořád v angličtině.

Nakonec jsem podle návodu pánů z Redmondu původní WMP odinstaloval, restartoval, nainstaloval znovu. Heuréka.

A stejně ne

A kdo si myslí, že to byl konec trápení, je na omylu. Česká verze je nějak dokonale zmršená, takže nepodporuje pluginy - "spadne" při jejich aktivaci. Nebo aspoň ten nejdůležitější - Last.fm plugin.

Takže hurá odinstalovat a nainstalovat původní anglickou verzi. Hm, tak to prý jen tak nepůjde. Program je ve fázi dvě (tj. rozhraní česky, nastavení anglicky). Hallowed are the Microsoft employees. (V aplikaci Windows Media Player došlo k problému... Modul: kernel32.dll - au.)

Perlička nakonec

(Multi)mediální přehrávače jsou samy o sobě dost kontroverzní téma, které přitahuje flame takovou silou, že i Fg se stydí. Mně to ale nedá a píchnu tak trochu do vosího hnízka. Děsně mě to baví.

"Firefox sux. V základní instalaci nic neumí. Když chcete, aby byl použitelný, musíte si doinstalovat spoustu rozšíření.
Miranda rulez. V základní instalaci sice moc použitelná není, ale není problém stáhnout si pluginy, které z ní udělají nejlepší instant messenger."

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Začínám tomu trochu rozumět

Následující: Chce to změnu

Komentáře

1. Lord AgEnT

01.02.2007 14:23:47

no no no! FF bez pluginů je opravdu moc nepoužitelný, ale Miranda bez pluginů použitelná je! Pokud člověk nepotřebuje předpověd počasí pro New York... :)
Já třeba používám jen file as msg a pak jakýs plugin na posílání smsek, který stejně moc nepoužívám. Z webového rozhraní to chodí v lepším tvaru :)

2. The Zero

01.02.2007 16:53:32

[1] Lord AgEnT A tady se sakra pleteš. Miranda, narozdíl od Firefoxu, není bez pluginů žádné funkčnosti. Je to dáno architekturou.

Ale několik pluginů je už ve výchozí instalaci, takže se to stírá. Každopádně Miranda ve výchozí instalaci je zhruba tak použitelná, jako FF ve stejném stavu. Umí to to, k čemu je to určeno a skoro nic víc.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.