To muselo být znamení

The Zero, pátek 16. 2. 2007 - 00:38

Hned po dopsání předchozího článku jsem chtěl najít nějaký PHP skript na obarvování kódů. Nejen PHP, ale i HTML, JS a dalších, co by se tu kdy mohly objevit. Napsal jsem do vyhledávacího políčka php color a jedna z nabídek google suggestu byla php colorize.

Tak jo, to se mi líbí. Dal jsem to vyhledat, druhý odkaz. Hm, špatně. Mluví se tam o nějakém editoru souborů - Aptana se jmenuje. Nikdy jsem o něm neslyšel. Jasně, existuje spousta editorů, ale u většiny už jsem aspoň někdy viděl jméno. Tak se ještě podívám na screenshoty.

Cože? Proč se to jmenuje Aptana? Vždyť je to Eclipse! A nikde ani zmínka o tom, že by to byl plugin... Procházím stránku až nakonec nacházím. Že by se někde viditelně psalo, že je to založeno na Eclipse IDE, to ne, ale slovíčko Eclipse tam je a to se taky počítá.

Po krátkém průzkumu dokumentace okamžitě přepínám do Eclipse, zapínám aktualizaci, mezi servery přidávám Aptanu a už stahuju. Konečně! Díky!

Synchronizace

Aptana totiž má kromě spousty jiných vlastností, které jsem ještě nestihl prozkoumat, i synchronizaci přes FTP/SFTP. Ta se sice nabízí i pro Eclipse, ale tak nějak moc nefunguje. V Aptaně funguje nádherně a to i pro dříve vytvořené projekty PHPEclipse.

Jestli jste podlehli mým doporučením a tvoříte v Eclipse, pro web development je Aptana must-have.

Synchronizace

Zařazeno do kategorií Eclipse, internet, PHP.

Předchozí: Ochrana proti dvojitým komentářům

Následující: Jak jsem málem vyhrál dražbu

Komentáře

1. MiK

16.02.2007 12:43:28

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.
LOL, dost dobrý. :-D

2. Gimli2

16.02.2007 20:12:48

[1] MiK ale opsany... jen si nevzpomenu odkud...

3. The Zero

17.02.2007 03:07:03

[2] Gimli2 No, opsaný to neni. Je to Genuine The Zero.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.