To byla ale náhoda

The Zero, neděle 1. 3. 2009 - 21:55

Normálně bych se společnostmi Komerční banka a Alza nic mít nechtěl, ale můj vztah k nim má i svá logická opodstatnění. Od KB jsem potřeboval půjčit peníze, a Alza je od mého pražského domova vzdálená 2 zastávky tramvají, zatímco do Czech Computeru to mám 20 minut metrem. A tak jsem jednoho dne ještě před odchodem do práce vyrazil na návštěvu obou zmíněných firem.

Celé to začalo tím, že jsem byl před měsícem reklamovat svoje sluchátka (Sennheiser PMX 200) kvůli poškozenému kabelu. Už podruhé - minulá reklamace proběhla bez problémů, zadarmo mi to opravili, i když se vlastně jedná o mechanické poškození. Jen jim to trvalo 32 nebo 33 dnů. Ve středu mi napsal spolubydlící, že má v Alze objednané zboží, ale že do doby blokace se počítají i dny, než jim to dojde ze skladu na prodejnu. A tak by musel jet do Prahy z domova dříve. Samozřejmě jsem se nabídl, že to za něj vyzvednu.

Keymaster poslal peníze potřebné k zaplacení a já se druhý den, 35 dnů po reklamaci sluchátek, vydal nejprve do pobočky Komerční banky peníze vyzvednout. Kreditní kartu nemám, protože jsem si ji měl vyzvednout a poštou měl přijít PIN (napoprvé jsem to hlavně pochopil tak, že přijde karta), ale nic nepřišlo, a tak to byl jediný způsob, jak se k těm penězům dostat. Vyplnil jsem výběrní lístek na částku 2600 Kč a předal pokladní.

"To ale nejde, na účtě máte 2610 Kč a výběr stojí 60 Kč (!!!)"
"No ale mně nic nepřišlo, já ty peníze jinak vybrat nemůžu"

Tak jsem byl poslán k jiné slečně, abychom ten problém vyřešili. Za týden si pro ni mám přijít, do té doby mám ale smůlu. Tak píšu výběrní lístek na 2550 Kč.

"To ale nejde, ná účtě by vám zbylo 18 halířů a o víkendu se vám odečte 20 Kč za vedení účtu".

Naštěstí nám druhá pokladní poradila: "Tak ať pán vybere těch 2550 a pak 20 Kč vloží". Geniální řešení.

Následovala cesta do Alzy. Tam jsem v cca 9:05 - 9:10 přišel do skladu k automatu na vyzvednutí reklamací. "Tato reklamace ještě nebyla vyřízena". Zeptal jsem se tedy poblíž zevlujícího pracovníka, kde si můžu vyzvednout peníze, když jim to teda tak trvá. "To musíte na reklamace". Přešel jsem tedy přes dvůr do reklamací, vzal si lísteček a po cca 5 minutách čekání na boží smilování jsem společně s člověkem, co měl číslo asi o 4 menší, šel k přepážce:

"Prosím vás, musím tady čekat s lístečkem, i když chci jen peníze?"

Dostalo se mi vražedného pohledu s výrazem "Co se sem se*eš?" a odpovědi "No tak snad tady nebudete předbíhat zákazníky!". Milí lidé.

Po další čtvrthodině na mě konečně přišla řada. Nedostal jsem se k nikomu jinému, než k tomu milému člověku, co mě předtím tak pěkně odpálkoval. Předal jsem potvrzení o reklamaci, on si zadal do počítače číslo a suše odvětil: "Tahle reklamace je vyřízená. Já s tím nemůžu nic dělat. Běžte si do skladu." Tak jsem šel do skladu, vyzvednul si sluchátka a ani jsem nestihl vyřídit spolubydlovu objednávku, protože bych to nestihl do práce. Zůstalo to na druhý den.

Reklamace byla vyřízena v 9:12. Sluchátka mi předával ten samý člověk, kterého jsem se ptal, kde si mám vyzvednout peníze. To je ale souhra náhod, co?

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: LíbímSeTi 2.0

Následující: STOP všemu, hlavně těm pitomcům

Komentáře

1. emef

02.03.2009 09:26:01

60,- za výběr, to je krásný.. jestli už by se víc nevyplatilo si pujčit od lichvářů, než se obrátit na českej bankovní systém.. :D

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.