STOP všemu, hlavně těm pitomcům

The Zero, sobota 5. 9. 2009 - 23:43

Každému se někdy něco nelíbí, něco ho štve, provokuje, možná i uráží. Život prostě není dokonalý, protože by to jinak byla nuda. S nástupem internetu (ano, a tenhle článek bude hodně o Facebooku, můžete přestat číst) se otevřel nový prostor k vyjadřování svých názorů. Mnohdy to pomáhá, česká média se můžou doslova podělat z každé skupiny, která nějak reflektuje současnou politickou situaci. Konečně je vidět, že se i mladí zajímají o politiku. Ale ne každá taková skupina je podle mě přínosem.

Nad celou situací jsem se zamýšlel již několikrát, posledním impulsem bylo, když mi Keymaster poslal odkaz na skupinu Deti, nefote sa o zrkadlo! Je to trapne ;) (poznámka: autor by ji údajně rád přejmenoval, ale nejde to). Uvědomil jsem si, že pár takových fotek mám, a že by mě vlastně asi trápilo, kdybych se tam objevil, už jen proto, že jsou ty fotky fakt pitomý ;). Zarazilo mě ale ještě něco jiného - na spoustě fotek, byť byly o zrcadlo, byly pěkné holky, a na fotku jsem se podíval fakt rád (poznámka 2: fotky jsou teď zřejmě už smazány). Tak co se na tom lidem nelíbí? Mohl bych tady začít vyprávět něco o komplexech a mindrácích, ale to by bylo házení hráchu na stěnu (a navíc by to nebyla pravda).

A takových skupin je jak hub po dešti. Jedni nemají rádi fotky, druzí ponožky v sandálech, třetí Romy a čtvrtí emo. Proč vlastně? To mají všichni takovou potřebu oznámit celému světu, že jsou všichni ostatní pitomci? A jsou opravdu? Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že nikdo nemá rád generalizaci, pokud je vztažena i na něj, ale jak ji můžu použít tak, aby se mě netýkala, hned je to výborná zbraň. 

Proč to píšu a co tím vším chci vlastně říct? Češi mají nálepku xenofobů (generalizace!). Trápí vás to? Mě ano. Jenže o mnohých to platí. A nejde jen o národnostní menšiny. Zkuste být tolerantní. Zkuste překousnout, že se někomu líbí něco jiného než vám (v příštím díle: hudební extremisti :D). V poslední době se hodně mluví o tom, že to chce změnu (nejen v politice). Začněme od sebe.

Poznámka: Autor káže vodu a pije víno, je mimo jiné členem skupiny hloupí lidé a problém tlačítek na otevření dveří v metru a nestydí se za to. Dejte mu to sežrat.

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: To byla ale náhoda

Následující: 2012

Komentáře

1. anon

06.09.2009 02:50:50

avatarJe pravda, že mnoho takových skupin je zbytečných, ale hloupí lidé a problém tlačítek na otevření dveří v metru JE závažný problém a ten vlastní skupinu vysloveně vyžaduje. Stejně jako osvětovou kampaň v televizi a novinách.

2. Jakub Jeřábek

07.09.2009 08:53:41

avatarMohli byste vesanovi objasnit problém s tlačítky metra? Pokaždé když s ním cestuji, tak jsem žádný problém nezaznamenal. :)

3. Gimli2

08.09.2009 00:33:50

Zakladni fakt je, ze pokud LEDky kolem cudlu nesviti, je zbytecne ho mackat, nebot jsou dvere otevreny vzdy a vsechny. Stejne tak, pokud jsou stiskem rozblikany, je zbytecne mackat tlacitko znovu.
Proti tomu se ale stavi teorie tlacitka u semaforu: "Budu-li ho dostatecne dlouho mackat, rozsviti se zelena."

A tak me napada, ze jednou ze jmenovanych skupin je i samotny FB... ;)

4. Čenda

09.09.2009 20:05:50

A jsi ty vůbec z ČR? Vždyť podstatou každého správného čecha je si neustále stěžovat...v létě je moc teplo, v zimě zima, na podzim prší, na jaře se mění počasí, v týdnu musíme do školy/práce a o víkendu se nudíme....a tak bych mohla pokračovat=)
Vidím jen dvě řešení: smířit se s tím, nebo utéct do jiného státu...osobně jsem smířena s tím, že uteču;)

5. The Zero

10.09.2009 09:21:50

[1] anon Taky to tak cítím, ale nechtěl jsem to psát :)

[4] Čenda Je to divný, ale jsem :) Mně se tu líbí, nerad bych chodil pryč, ale bojím se, že jednou mi (nám) prostě nic jiného nezbyde.
Na druhou stranu, konec světa je přece už za tři roky (a když to nevyjde, tak za dvacet), takže to už snad nějak doklepu. :)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.