Sony Ericsson W960i: První dojmy

The Zero, sobota 1. 12. 2007 - 17:15

Před půl rokem jsem se tu zaříkával, že si SE W960i pořizovat nebudu, protože za tu cenu nenabízí oproti W950i taková vylepšení. Doba pokročila a já si to pořád myslím, ale přesto přináším exkluzivní recenzi tohoto přístroje. U nás se totiž začne prodávat nejdříve v pondělí a třeba v Sony Ericsson shopu v Palladiu jej budou mít až v lednu.

K mobilu jsem se dostal shodou mnoha šťastných náhod, ale dalo by se říct, že je tak trochu pracovní. Je dovezený z Maďarska z nějaké konference o vývoji aplikací pro mobily nebo tak něco, takže je vlastně bez záruky.

Walkman

Nelze nezačít tím, k čemu je mobil určen: Vždyť už jeho kódové označení říká, že tenhle mobil se má používat k poslechu hudby. 8 GB interní paměti (přesněji 7815 MB) to jen potvrzuje. Oproti W950i je tu navíc aplikace Walkman 2.0, jež přináší spoustu vylepšení jak po vzhledové, tak funkční stránce. Provedení pohotovostního režimu, v němž se zobrazuje kromě jména skladby, interpreta a alba i průběh a obrázek alba, je naprosto dokonalé.

Ostatní parametry jako třeba výborná kvalita hudby nebo Bluetooth A2DP profil ani nemusím zmiňovat.

V balení byl kromě standardních sluchátek HPM-70 (to je trochu posun v kvalitě dolů, u W950i jsem měl HPM-82 s ovládáním Walkmanu) ještě hudební kabel MMC-70: Připojíte do mobilu a druhá strana - 3.5mm jack konektor - slouží k výstupu hudby třeba do počítače. (Poznámka: Je možné, že vybavení v krabici pro distribuci v ČR bude jiné - dokonce jsem se dočetl o Bluetooth stereu SE HBH-DS200).

Konektivita

Ta zůstala téměř stejná. Kdo čekal na EDGE nebo HSPDA, má smůlu. Zůstalo jen GSM a UTMS, GPRS třída 10 a samozřejmě Bluetooth. Dokonce zmizel infračervený port, jenže ten byl více než dostatečně nahrazen bezdrátovou sítí Wi-Fi typů b/g.

Vybavení - SW i HW

Starší bratříček W950i byl koncipován vyloženě jako zábavní mobil. W960i už je zaměřen i na manažery - obsahuje totiž i kancelářský balík QuickOffice nebo skener vizitek (jasně, W950i neměl foťák, takže ani mít nemohl). Ten funguje následovně: Zapnete, vyfotíte vizitku a telefon přečte údaje na vizitce a vytvoří z nich nový kontakt. Na mojí vizitce nepřečetl pouze jméno :))), ale fotka byla pořízená narychlo a trochu rozmazaná.

Kromě navýšení interní paměti z  62 MB na  160 MB a media paměti z 4 GB na 8 GB stojí za zmínku ještě třetí paměť, RAM. Té se totiž dostalo zdvojnásobení z 64 MB na 128 MB a je to skutečně poznat. Ani delší surfování na webu nepozabíjí již běžící aplikace. To je u W950i běžná praxe. Jestli se nakonec rozhodnu ponechat si nový přístroj, tohle bude jeden z hlavních argumentů. Je to skutečně poznat.

Fotoaparát

No ano, nesmím zapomenout zmínit. Udělal jsem pár testovacích fotek, fotí to docela pěkně, docela rychle (třeba proti K750i, s nějakým lepším digitálem se to asi srovnávat nedá) a na fotky se dá koukat. Nicméně i tak je vidět, že je to z mobilu, fotky v plném rozlišení trpí přítomností klasického vzorku. Ale třeba na fotky z dovolené, pokud je nechcete zrovna tisknout na něco většího než 9x13, to podle mě stačí.

(Nějaké fotky možná časem, jsem líný něco nahrávat na net, hlavně ještě nemám dostatek různých prostředí)

Zařazeno do kategorie Sony Ericsson.

Předchozí: Nebylo mi souzeno

Následující: Shoot 'Em Up!

Komentáře

1. emef

02.12.2007 10:45:25

Kdes zas k tomu přišel? :D Že si nedáš už s těma hračičkama pokoj. ;)

2. Lord AgEnT

02.12.2007 21:54:30

Jsem zvědav na fotky, lenochu :)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.