Sony Ericsson HBH-DS970: Svoboda pohybu

The Zero, středa 20. 6. 2007 - 20:15
Sluchátka SE HBH-DS970

Už je to dlouho, co jsem tu něco psal. Už je to taky pěkně dlouho, co jsem něco pořádného udělal. No jo, je zkouškové období. Naštěstí už se blíží ke konci, chybí mi 1 zkouška, 1 semestrálka a 1 ukecávání 2 bodů na jedničku. Příští středu touhle dobou už budu mít vše za sebou a budu moci poreferovat o dalším semestru. Teď ovšem pár slov o mé hračce, které jsem slíbil už před měsícem: Recenze sluchátek Sony Ericsson HBH-DS970. Mobil bude následovat brzy.

Svoboda pohybu

Na předchozím mobilu mi nejvíc vadila sluchátka. Ne kvalitou hudby - chraň bůh :)! Vadil mi kabel. Než jsem si koupil pouzdro na mobil, zničil jsem troje sluchátka. A i pak to nebylo to pravé ořechové: když jsem chtěl dělat něco s mobilem, musel jsem to dělat u pasu, protože tam byl držen kabelem.

Stejně tak  se musím smát, když vidím lidi s empétrojkou, většinou pochybné kvality reprodukce, zavěšenou na krku. Tedy na krku to visí, to ano, ale samotný přístroj se nachází kdesi v oblasti břicha, někdy i v kapse jako mobil. Prostě nic moc, dráty se ničí a člověka to strašně omezuje.

Mě už ne. HBH-DS970 jsou "stereofonní náhlavní souprava Bluetooth™", jinými slovy stereo sluchátka s bezdrátovým přenosem dat. Nemůžete je ovšem použít s jakýmkoli zařízením, které je vybaveno Bluetooth: Musí být podporováno A2DP. Umí to už spousta SE mobilů, poprvé se podpora tohoto profilu objevila u SE K790i/K800i, tedy přímých následovníků K750i/W800i. Na výše odkazovaném přehledu těchto sluchátek jsou uvedeny všechny kompatibilní mobilní telefony.

A jak to vlastně funguje

Funguje to perfektně. Můžu se normálně pohybovat, mobil v kapse, a hudba je bez přerušení, kvalita je výborná (má to trochu slabší basy než kabelová sluchátka). Tělo je poměrně dlouhé, ale úzké - a připomíná MP3 přehrávač (což může být nevýhoda - nemůžete machrovat s tím, jakou úžasnou gadget máte - to mě štve, a tak už je přijímač většinou skrytý pod tričkem :D). Tělo obsahuje několik tlačítek: Zapínání, Pauza/hrát, ovládání hlasitosti, dopředu/dozadu (skladby i kusy skladeb) a nakonec přepínač režimu Bluetooth - umožňuje spojit sluchátka s více zařízeními najednou. Bohužel se mi nepodařilo propojit je s počítačem (mám BT dongle BToes od MSI, ten nový, černý, software IVT Bluesoleil). Navíc je u jednoho ze sluchátek tlačítko na přijetí hovoru.

Shrnutí

Pro běžného člověka je to asi zbytečný luxus. Za cca 2,5 tisíce korun si pořídíte i MP3 přehrávač. I když ne s kapacitou 4 GB a takovou kvalitou zvuku ;).

Výhody

  • svoboda pohybu
  • ovládání
  • automatické pozastavení hudby a přepnutí do režimu handsfree při hovoru
  • jednořádkový displej zobrazující jméno skladby / jméno volajícího

Nevýhody

  • výdrž cca pouhé 4 hodiny
  • vyšší spotřeba baterie i u mobilního telefonu
  • cena

Zařazeno do kategorií medi@, Sony Ericsson.

Předchozí: Online hry, affil linky a spam

Následující: Utrpení mladého technologa

Komentáře

1. dresic99

22.06.2007 17:03:41

zajimavy, ale ja na svyho iPODa nedam dopustit ;) a btw. skoro za stejny penize..

2. mf

27.06.2007 09:58:19

Ach, Kubo, kdy už z toho vyrosteš? :D Ne, vypadá to docela zajímavě, ale výdrž jenom 4 hodiny by mi asi hodně vadila, ráno odejdeš z baráku a vpoledne se už musíš vracet nabíjet.. :(

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.