RS Zero: nová verze, snazší blogování

The Zero, pátek 25. 11. 2005 - 20:34

Tak jsem dneska zase trochu vylepšil RS Zero, tedy takovou tu parodii na redakční systém, ve které bloguji.

V nejnovější verzi je - světe div se! - velmi jednoduchý WYSIWYG editor. Celé to probíhá zhruba tak, že v jednom (malém) okně prohlížeče píšu, zatímco v hlavním okně se mi zobrazuje budoucí článek přesně tak, jak bude vypadat. Ještě mě nepřešlo počáteční nadšení ;) - a tady hned vidíte další změnu, totiž automatické nahrazování smajlíků v textu. Někteří sice budou tvrdit, že ASCII art rulez, ale mají smůlu :) - budu používat grafické :).

Co se týče validity kódu, CSS je teď konečně validní (všechny podtržítkové hacky využívaly ty ikonky "W3C valid", které jsou teď nahrazeny obrázky z Button Makeru). XHTML je víceméně validní celou dobu, chybí jen deklarace XML (ta je ale u UTF-8 dokumentů nepovinná a vynechávám ji kvůli MSIE, který by jinak přešel do quirks módu. Další vadou na kráse je, že XHTML 1.1 dokumenty mají využívat content-type text/xhtml+xml, který nelze kvůli prohlížeči s nejhorším poměrem kvalita/rozšíření použít.

Zařazeno do kategorií O blogu, Webdesign.

Předchozí: Úplně vybitý mobil

Následující: "Dobrý hosting" (2)

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.