Rozběhnul jsem vlastní virtuální server

The Zero, neděle 18. 12. 2005 - 21:00

Společnost Pipni.cz nabízí provoz vlastního virtuálního serveru zdarma (v té nejhorší variantě s procesorem 300 MHz, RAM i swapem 128 MB a bez technické podpory). Nicméně i tak je to výborná nabídka.

K dispozici jsou tři různé operační systémy (Slackware, Gentoo a mnou zvolený Debian). Na to, že je to freehosting, je k dispozici opravdu dost místa na disku: celé 2 GB. Naštěstí ne každý warezák dokáže nainstalovat a nastavit Apache, případně PHP, a na to zřejmě Pipni sází.

Co se týče instalace, provádí se všechno přes SSH. Příjemná je rychlost stahování (na CZ FTP Debianu jsem dosahoval kolem 10 MB/s) i rychlost serveru (300 MHz / 128 MB není zas tak málo). Nejvíce ze všeho mne překvapilo, že si mi všechno (Apache 2.0.55, PHP 5.0.5, MySQL 4.1.11) podařilo nainstalovat. Jediné, co mi nějak nejede, je GCC, takže všechno jsem instaloval přes wget/dpkg nebo apt-get install (v případě MySQL). K dispozici je phpinfo() "mého" serveru.

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Změny v RS Zero pokračují

Následující: ICQ spam

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.