Reklamy z té druhé stránky

The Zero, čtvrtek 13. 11. 2008 - 03:39

Minule jsem si pochvaloval Noc reklamožroutů. Aby taky ne, vtipná reklama je příjemným osvěžením po té záplavě stupidity. Ovšem ještě horší než stupidní reklama je agresivní reklama. A i té je dnes více, než té vtipné. Bohužel.

ODS Mínus

A proč rovnou nezačít tím, co mi v žaludku leží už strašně dlouho. Ono totiž nemusíte ani být anti-fanoušky ČSSD, abyste toho měli dost. Házení špíny na protivníky za peníze někoho jiného, jo tomu se u nás prostě daří. Ne že by to kluci socani vymysleli, na to zase nemají, ale kde jinde se inspirovat, než u totalit, že ano?

Potraty

Samolepky v metru s fotkama plodů po pár týdnech. Už jen pro tu vandalizaci městské hromadné dopravy bych ty vylepovače pozavíral. Téma milionkrát omílané, prakticky vše už bylo řečeno. Na jedné straně právo na život, na druhé nechtěná těhotenství, a už v tom zase jedeme. Ale přistoupit na takhle brutální způsoby manipulace lidmi, to chce už pořádný žaludek.

Nemyslíš - zaplatíš

Samozřejmě nesmíme zapomenout na novou sérii motivačních reklam. Musí to být brutální, aby si to lidé zapamatovali, aby jim to v té hlavě zůstalo. A protože v televizi to uvidí málo lidí, tak to dáme ještě do kin, aby si to diváci pořádně užili. Konkrétně mám na mysli epizodu Předjíždění.

Fakt je, že nebýt konce, kdy se všechno vyjasní, viděl bych to jako trailer na béčkový mix akčního filmu a hororu. Nicméně takhle musím uznat, že narvat tolik stupidit do tak krátké doby chce opravdu mistra stříbrného plátna.

Už úvodní stylizace do flashbacku dvou vzpomínajících přátel zesnulých je blbost. Flashback mívají přeživší účastníci, ne pozůstalí. Ale dejme tomu, je to jen pro efekt. Za druhé, tenhle kluk by fakt tak rychle nejel. Jak to vím? Podívejte se pořádně na první záběr auto. Ti dva v němjsou do sebe strašně zamilovaní, svítí sluníčko, je krásný den, jsou v pohodě, jedou normální rychlostí na výlet. Najednou zničehonic jedou v zatáčce víc než na rovině předtím? Ale jděte.

No a zbytek už skoro nemá smysl komentovat, Kobra 11 hadr. Dejme tomu, že auto z toho mostu sletí, to by šlo. Tak letí čumákem dolů, dopadne na všechna čtyři kola a okamžitě vybouchne. Hnedka? I v amerických akčňácích má hrdina 10 vteřin na to, aby vylezl a dostal se do bezpečné vzdálenosti!

Finále už je stupidita nejtěžšího kalibru. Jak auto hoří, začnou nám hořet i pasažéři, kteří řvou a mlátí rukama jako šílení, ale dveře je otevřít nenapadne (ono to třeba nejde, ale mohli by to aspoň zkusit). Jo a nemůžou vylézt z auta, protože jsou připoutaní. Moment, cože? Jo tak, oni jinak dodržují úplně všechny předpisy.

Mňam mňam Bobík

A aby toho nebylo málo, tohle nepustíte z hlavy. Agresivní reklama par excellence. Horší než předchozí tři dohromady. :D

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Palace Cinemas, můj druhý domov

Následující: Filmové shrnutí ke konci roku

Komentáře

1. emef

13.11.2008 11:05:40

V poslední době byl ale pochválil Bernard - Svět se zbláznil.. To je nejlepší reklama, pivovarník se do senátu nedostal, tak si z toho udělal aspoň srandu a reklamu.. :)

2. Scotty

14.11.2008 09:09:26

avatarMně se líbí tato reklama s předjížděním - http://www.srandaweb.com/premejslej-nez-zacnes-predjizdet-2008110227.html

3. fiNe_ray

13.12.2008 19:23:40

kritika na "nemyslíš zaplatíš"... mno, aha... to je mi názor.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.