Reinstall

The Zero, pátek 27. 1. 2006 - 15:06

Dlouho se na to chystám a poslední dobou i těším. Přeinstaluju Windows. Konečně navíc můžu, protože DVD vypalovačka už funguje.

Důvody?

  • Blbé jméno profilu - ten vytvářela firma, od které PC mám (grr). Diakritika v jeho názvu - Opeře a GIMPu to dělalo problémy.
  • Pomalý start - spousta různých instalovaných a smazaných programů počítači na rychlosti nepřidává.
  • Vyčištění disku - tu a tam se něco neodinstaluje správně, tady je něco, co jsem zapomněl smazat, vždy se něco najde.

A jak to bude probíhat? No, nejdřív dokončím co musím dneska stihnout, pak začnu pálit (5 DVD a 9 CD), překopíruju film (nesestříhané scény - 11 GB) k sestře na disk a hurá na příkat format C:! (No, formátovat bude instalace Windows, ale to je jedno)

No a čeho se nejvíc bojím? Aby se mi povedlo úspěšně aktivovat Windows a Office. Snad nemusím mít strach...

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: Nové železo, staré problémy

Následující: Čtyři věci - four things

Komentáře

1. tEnErD

27.01.2006 16:49:40

Strach zabijí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrz mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.

2. Jiří Macich ml.

27.01.2006 20:48:11

Nechci ti do toho mluvit, ale v tomto případě mi reinstalace přijde zbytečná. Stačilo by použít nějaký čistící program. Ty jsou spolehlivé a účinné. Jinak s aktivací by neměl být problém. Při nejhorším budeš muset aktivovat telefonicky, ale i to je na pět minut práce.

3. tEnErD

28.01.2006 11:19:18

No nekdy jsou cistici programy spis na skodu, znam to ze svy (ne)zkusenosti. Protoze cim vic chce mit clovek system cistejsi, tim vic musi mit tech programu a tim vic mu tam takz nadelaj bordelu novyho...

4. The Zero

28.01.2006 16:06:20

[2] (asi bych měl zavést číslování, xakru :-D) Čistící programy jsou fajn, ale program, který by pročišťoval C:/windows/system32, bych raději nepouštěl ;-) - ne že bych měl tedy nějaké viry etc., ale chtělo to nějakou radikální údržbu. Teď už je stejně pozdě radit mi, všechno běží - rychleji a bez problémů.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.