Redesign a dilema

The Zero, pondělí 19. 3. 2007 - 02:37

Jak jsem některým už naznačil na ICQ, provedl jsem redesign úvodní stránky tohoto webu a některých kratších stránek. Přibyla i sekce "O mně".

Představuji se světu

Poprvé v historii definitivně zveřejňuji své civilní jméno. Kdo by ho chtěl znát už dříve, stačil jen Google (Junior Internet a CZilla - dva zdroje s dostatečně vysokým PageRankem). Nyní je to ještě jednodušší - podívejte se na úvodní stránku. Užijte si to jméno :D.

Onen úvod je vlastně jen logickým vyústěním mého pobytu na internetu. Jsem snad aspoň trochu aktivní, začínám také trochu ve větší míře dělat stránky na zakázku a v neposlední řadě také stárnu (sem mělo přijít dospívám, ale to by vyznělo jinak, než bylo myšleno ;)). Anonymita je prostě out.

Společně s tím přichází konečně i alespoň nějaké základní představení mé osoby (viz O mně), ačkoli to ještě zdaleka není v takové podobě, v jaké bych si představoval.

Dlouhodobé dilema

Zveřejnit nebo nezveřejnit? Otázka, která mě trápí už od doby, kdy jsem dělal předchozí verzi úvodní stránky domény. A o čem že to mluvím? O děsně módní sekci Reference.

Při tvorbě stránek jsem si prošel pár "spřátelených" blogů, několik úplně cizích osobních stránek mých vrstevníků a nedospěl jsem k výsledku. Jo, bylo by to fajn, měl bych tam víc než 4 stránky, takže by se s tím něco dělat dalo.

Ale má to vůbec smysl? Nejsem designér, u žádného webu jsem nenavrhoval grafiku. U půlky stránek jsem dokonce ani nepsal layout (tedy HTML) - a ty jsou tedy nařezány pomocí Fireworks do tabulek. Mám si tohle dát do referencí?

A jak vlastně potenciální zákazník pozná, že zrovna já jsem pro něj ten správný programátor? No ano, veškerá aplikační logika v referencích funguje bez problémů, ale to nemá žádnou vypovídací hodnotu. Je ten kód bezpečný? Nehacknou nás? A poběží to rychle? Ne, sekce reference pro mne asi smysl nemá. Nebo ano?

Zařazeno do kategorií O blogu, PHP, Webdesign.

Předchozí: Málem došlo k tragédii

Následující: Už to tu dlouho nebylo

Komentáře

1. MiK

19.03.2007 13:23:03

Poprvé v historii definitivně zveřejňuji své civilní jméno.
Hehe, to je škoda, že jsem to zameškal. Ale těším se, až ho definitivně odhalíš podruhé v historii - takovou příležitost - to spolu oslavíme. ;)

Mimochodem mám za to, že dokud neukážeš ksicht, tak nic neodhaluješ. Takových jmen na Internetu je. Také se klidně leckde podepíšu, ale vystrkovat na veřejnost rypák, to mě příliš netěší. (A abych předešel trapným dotazům, ne - ty vrozené deformace za to nemohou. :P )

Každopádně jeden pozitivní efekt tento článek měl: Zjistil jsem, že na téhle doméně je i něco jiného, než blog. :)

2. TheZero

19.03.2007 13:29:18

[1] MiK No o fotce jsem taky uvažoval, jen budu muset vybrat nějakou vhodnou (tedy tu jedinou, kterou schvaluju) :))

Jinak ostatní obsah (kromě blogu) bude i nadále přibývat.

3. Lord AgEnT

19.03.2007 15:15:21

[2] TheZero Co tu "The Zero Realoded"? :)

4. mf, teda Matouš Fridrich :-)

20.03.2007 00:31:19

Tak to je teda slovo do pranice.. :) Klobouk dolů, poslat NULU (skoro) k ledu, to už chce notnou dávku odhodlání. ;) Ale každopádně to je článek k zamyšlení, jak už jsi naznačil, stárneme, je asi potřeba začít brát věci vážně a přestat se schovávat za přezdívky jako kdejakej blbeček, kterej zasírá fóra po celym netu. ;) Máš mou podporu. Trochu si poslední dobou pohrávám s myšlenkou koupení regulérní domény, tam už by se nejspíš slušelo vyložit taky karty na stůl, i když by mi to stejně asi žádnou práci nedohodilo.. ;) Ale k designu: Samozřejmě se mi to líbí, zelenou barvu nemám rád, ale v kombinaci s šedou vypadá fakt dobře. :) Teď už jenom, chlapče, mákni na tom blogu, zatim to vypadá docela roztříštěně, ale ty se s tim popereš, o tom nepochybuju. ;) Jen tak dál..

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.