Prvák konečně kompletní

The Zero, pátek 18. 4. 2008 - 19:19

Je to tak. I já už jsem úspěšným absolventem prvního ročníku vysoké školy. Ne, nepletete se, fakt už jsem v druháku. Jen jsem si to trochu prodloužil.

To, že jsem hned první semestr vyhořel dokonce třikrát u jednoho předmětu, je fakt všeobecně známý a nemusím ho tu nijak rozebírat. Lineární algebra mi loni prostě nesedla a navíc cvika byla fakt pozdě, venku byla tma a já jsem v tý učebně, kde moc ani ten internet nešel, docela usínal. U zkoušek jsem pak lehce podcenil přípravu a začít se učit den předem a jet overnight není úplně ideální systém, jak tu školu zvládnout. No stalo se.

Algebru jsem tedy absolvoval v zimním semestru 07/08 s novým cvičícím, novým časem, novým elánem a hlavně novou motivací (neuděláš – letíš). Z písemky v semestru 15 bodů z 20 (loni asi 3), ze zkoušky 45 ze 60 (loni dohromady 39 :D) a protože když se to sečte, tak to dává 60 bodů a chybělo mi jen pět na dvojku, tak jsem to zkusil a ono to vyšlo. Nakonec tedy poměrně s přehledem za dva. A pak že je to těžký předmět :D.

V druhém semestru jsem udělal všechny předměty. Ba co víc, udělal jsem je s váženým průměrem 1,55. Tím jsem získal prospěchové stipendium. Sice nejnižší stupeň, ale i tak (mít jakoukoli známku o stupeň lepší, měl bych o 75% peněz aneb 1500 Kč víc - stane se). Mimo jiné jsem absolvoval i bezkreditový povinný předmět Bezpečnost v elektrotechnice, který je mi sice úplně k ničemu, ale můžu pak do laboratoří, do kterých nechodíme.

Ten se ukončuje někdy v pátém nebo šestém ze 14 výukových týdnů testem. Můžete mít maximálně pět chyb, já měl dvě. Bohužel příští hodinu jsem s sebou neměl index, když jsem pak s ním přišel, nikoho jsem nechytil, nepohlídal jsem si to a zápočet se neobjevil ani v KOSu, našem informačním systému. Zato se tam později objevila čtyřka.

Tak jsem opakoval i tento předmět. Poprvé jsem v testu udělal 6 chyb z povolených pěti, takže hurá na opravný termín. Ten byl ale naštěstí fakt jednoduchý (vtip je v tom, že vy ten předmět musíte udělat - jinak vás nemůžou pustit do laboratoří, což znamená, že vás nemůžou učit snad půlku předmětů), a tak jsem zakončil i tohle.

A tak mám prvák pěkně hotový. O kompletnosti druháku ale až někdy příště, ze zimního semestru je těch mrtvolek nějak moc. :)

Zařazeno do kategorie Ústav.

Předchozí: O2 vs. Acer - souboj o zákazníka

Následující: Motorola Z8: Zapomenutý RIZR

Komentáře

1. emef

18.04.2008 19:50:39

To znám! :D
Já si na ukončení prváku taky ještě chvilku počám, něco se prostě zvrtlo, no.. ;)

2. Cr3d1ts

19.04.2008 13:13:55

Pěkně :D
Gratuluju :P

3. SmithF

22.04.2008 15:48:47

A já myslel, že takové problémy se zkouškama mám jen já :D Ovšem nedostat zápočet proto, že jsi sebou neměl index :D :D :D :D

4.

24.06.2008 19:08:24

lol

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.