Používám Firefox - a trochu mu škodím.

The Zero, čtvrtek 28. 7. 2005 - 00:05

Používám Firefox. To asi víte. Před chvílí jsem dočetl tiskovou zprávu monitoringu návštěvnosti Navrcholu.cz a došel jsem k závěru, že vlastně Firefoxu škodím.

Proč? Používám totiž rozšíření AdBlock, které mi mimo jiné blokuje i monitoringy jako Navrcholu.cz a Toplist.cz. A asi nejsem sám, takže Firefox má ve skutečnosti větší podíl ;) ať se to Operistům líbí, nebo ne...

Zařazeno do kategorie Panda.

Předchozí: Turisťák, docházka a výlet

Následující: Tak tomu hlava nebere...

Komentáře

1. Gimli2

28.07.2005 09:16:33

Opera bylo pro tebe nestatstne srovnani. Jako vychoziho ma nastavenyho useragenta "MSIE6" a je jiste vetsi procento lidi kdo to nezmenili v porovnani s temi kdo pouzivaji FF s adblockem. ;-) Priste se zkus zamyslet objektivneji a ne jen v zajmu flamu...

2. lord_AgEnT

28.07.2005 12:42:11

A navíc Opera výrazně zlepšila tohle podepisování, takže když si někdo zašrtne M$IE, tak jen opravdový master pozná že se jedná o Operu. Proto někteří lidé začali Opeře říkat Chameleon :-)

3. The Zero

28.07.2005 16:17:30

Gimli2: Pokud vím, osmička už byla nastavená na sebe, ale možná to bylo jen u mne. Nicméně pokud nejsi lama, dá se Opera snadno odhalit. lord_AgEnT: Tak jsem opravdový master. Mám doma verzi 8.0 a dokážu ji snadno odhalit - nicméně uznávám, že jde upravit (ale složitě - pro všechny to není) na jakýkoli podpis, ze kterého to už prostě nepoznáš.

4. lord_AgEnT

04.08.2005 16:57:25

abych to upřesnil, rozpoznat Operu, která se maskuje za např. IE jenom v nastavení je snadné, ale nerozpoznatelné to je v případě editace souboru ua.ini, kde k zadaným adresám přiřadíš identifikaci. To je již nemožné zdroj: Chip 06/2005 omlouvám se za nepřesnost ;)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.