Poslední týden

The Zero, úterý 26. 9. 2006 - 01:29

Tak už mi to taky brzo začne. Škola. Po čtyřech měsících prázdnin se blíží týden, na který se docela těším, a hned po něm tři roky (resp. pět, i s navazujícím magisterským studiem), na které se docela netěším.

Člověk si říká, že je ještě mladý, všechno je v pohodě a tak nějak vůbec, ale pak se jednoho dne probudí a zjistí, že ještě nemá hotové nějaké skripty do práce (vlastně brigády, že jo), pořád ho čeká návštěva tohoto a támhletoho úřadu a že musí vyřídit spoustu dalších věcí.

A mezitím ubíhají dny a týdny posledních krásných prázdnin. Uplyne pár proflámovaných (nebo proprogramovaných) nocí a čtvrtina je pryč. Pak se jede člověk trochu bavit a je v půlce. Následuje poslední dovolená s rodinou, po které sestra už nastupuje do školy a člověka čeká další měsíc samotného doma.

Po čtyřech týdnech už je vidět, že se něco blíží, tak se narychlo zařizuje všechno, co se mělo zařídit, zatímco náš student programoval, koukal na TV/Hvězdnou bránu/filmy, hrál Spider Solitaire nebo se prostě jen tak flákal.

Jako finále, vyvrcholení všeho, co se má stát, si člověk plánuje, jak úžasný si udělá ten poslední týden. Jenže se stane něco, s čím opravdu, ale opravdu nepočítal. Překročí limit FUP a jeho internet běží rychlostí 128/128 kbit.

A takovou tragédii nikdo nevymyslí, jen život. Hamlet hadr.

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: Proti všem

Následující: Deníček programátora (3)

Komentáře

1. Lord AgEnT

26.09.2006 15:08:46

Hezkýýý :D To si to nemůžeš nějak hlídat? Mě třeba chodí maily, když překročím 75% a když vyčerpám limit... a jinak si to můžu hlídat na netu, mám tam kompletní přehled přenosu dat :)

2. The Zero

26.09.2006 16:11:23

[1] Lord AgEnT No já si to hlídal. Když jsem odjížděl minulou neděli na chalupu, tak tam bylo 6,5 GB. Když jsem se vrátil, už to jelo pomalu.
Zřejmě tam počítají nějaká data až zpětně. A maily se nevedou.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.