Palace Cinemas, můj druhý domov

The Zero, sobota 25. 10. 2008 - 15:34

Ani nevím, jak se to stalo. Vždycky jsem měl raději Village Cinemas, a přitom poslední dobou chodím výhradně do konkurenčních multiplexů na Andělu a ve Slovanském době. I když nějakou spojitost s termíny "volňásky" a "super akce" tu cítím.

Noc reklamožroutů

Akce, na kterou jsem chtěl jít v roce 2006 a nešel jsem. Akce, na kterou jsem chtěl jít v roce 2007 a nešel jsem. Akce, na kterou jsem málem nešel ani letos. Ještě že jsem do třetice svou chybu nezopakoval.

Pro ty, co to náhodou netuší, Noc reklamožroutů je veselá akce, kde se 5 hodin nonstop promítají nejlepší reklamy z celého světa (a každý rok jiné). Některé jsou normální, některé jsou vtipné, jiné praštěné až se musíte smát a jiné jsou téměř dokonalé. Vítězem letošního ročníku (aspoň pro mě) se stává Fight For Kisses. Příští rok jdu zase, protože ať už mi věříte nebo ne, koukat na reklamy je sranda.

Eagle Eye

Podle trailerů to vypadalo slibně. I začátek dokázal zaujmout. Ale celkově? Spousta akce prokládáná nudnými kecacími scénami. Ne že by to bylo až tak strašný, to ne, ale kdyby trochu ubrali, vůbec nic by se nestalo. A pointa filmu? Ale prosim vás, to už tu bylo tolikrát, až se mi vybavuje jedna citace ze Stargate: "Zombies have been done to death" (ne, Eagle Eye s tím nemá absolutně nic společného, ale prostě se mi to vybavilo).

Konec filmu prý přepsali po intervenci Stevena Spielberga. Nějak nám měkne, ten nezměněný by se mi tam líbil víc.

Hodnocení: 7/10. Méně povídání a trochu originálnější zápletka a bylo by to hodně fajn.

Filmová noc

Kdo si myslí, že koukat 5 hodin v kuse na reklamy je šílenství, ať raději další řádky nečte. Filmová noc je 12 hodin promítání filmů (ne nonstop, ale tak jak to běžně v kině chodí). Původní plán zkouknout 5 filmů nakonec nevyšel, a to hned ze dvou důvodů. Jednak jsem na Nový Smíchov dorazil z Google Developer Day pozdě a hlavně jsem si udělal časový plán podle rozvrhu do Slováče. Stane se.

Organizačně to byla tragédie. Ještě půl hodiny po začátku se lidi tlačili do sálů, aby se vůbec vešli. Já to vzdal, došel si na svůj oblíbený gyros a jako první film jsem vybral od 19:40 Juno. Čímž se dostávám k samotnému hodnocení.

Juno (19:40)

Překvapení dne. Podle popisu jsem si říkal, že by to nemuselo být špatný, ale ono to bylo fakt dobrý (jinak by na to nebyl odkaz v The Big Bang Theory, ne? :D). Celý děj se nesl v takovém pohodovém rytmu a jako bonus jsem mohl slintat při každém záběru na nádhernou Jennifer Garner, kterou prostě miluju.

Hodnocení: 8/10. Takovéhle filmy zrovna nepreferuju, ale líbilo se. Asi nejlepší film večera (na Dark Knighta jsem potřetí nešel :)))).

Nestyda (22:00)

Pravidlo "Na české filmy se do kina nechodí" jsem tedy výjimečně porušil. Osobně mi humor u mnohých českých filmů zrovna nesedí, ale u Nestydy jsem se občas i bavil. Neohromí, ale neurazí, i když jestli to mělo mít nějaké hlubší poselství, tak jsem ho nepochytil. :)

Hodnocení: 7/10.

Mamma Mia! (01:25)

Hodinu a půl pauzy před promítání dalšího filmu jsem strávil na chodbě před sály proto, že člen obsluhy café zrovna dostal epileptický záchvat (aspoň podle toho, co jsem pochytil). Seznamováním. Nakonec to dopadlo tak, že mi jedna slečna řekla, že si na začátku myslela, že jsem gay. Prý podle tónu hlasu. No super.

Film jsem protrpěl. Nic proti muzikálům nemám, nedávno jsem dokonce dobrovolně kouknul na High School Musical 2 (o domácím filmovém týdnu možná ještě napíšu), ale tohle mě prostě absolutně nezaujalo. Děj postrádal smysl a písničky přicházely jako blesk z čistého nebe. Zatímco u HSM 2 podlě mě vhodně doplňovaly film, Mamma Mia! dělily na sekce "mluvíme" a "zpíváme".

Zpívající Pierce Brosnan ale stál za to. :)

Hodnocení: 5/10, ale asi jen proto, že jsem nejspíš byl rozhozen ze své nově přiřknuté sexuální orientace. Mít čistou hlavu, dal bych buď ještě míň, nebo by se mi to třeba líbilo.

Zakázané království (03:50)

Jackie Chan a Jet Li a hraná Kung-Fu Panda. Pokud bych to bral jako film Jackieho Chana, pak to nebylo vůbec vtipný, oproti třeba Tuxedu, ale o to tady nešlo. Zakázané království splnilo očekávání oddechového filmu na konec, takže spokojenost a hodnocení 7/10.

Celkový verdikt k filmové noci: Původně jsem myslel, že budou třeba dávat něco staršího, ale nakonec mi to takhle vyhovovalo. S výjimkou Nestydy jsem zhlédnul filmy, které jsem chtěl vidět, ale nelákaly mě natolik, abych kvůli nic šel do kina. Takže nápad výborný, provedení trochu slabší.

I když mě překvapilo, jak rychle lidé odpadli. Čekal jsem, že se půjde tak na dva filmy a po půlnoci domů, ale návaly byly fakt jen první dvě hodiny a v deset jsme se už usadili naprosto v pohodě. Až se to bude konat příště, asi zase půjdu.

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Nástrahy přírody

Následující: Reklamy z té druhé stránky

Komentáře

1. Keymaster

26.10.2008 01:23:25

Prvníííí!!!!!

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.