Online hry, affil linky a spam

The Zero, pátek 1. 6. 2007 - 15:18

Stejně jako většina her, ani web-based online  hry nejsou výjimkou, co se týče struktury hráčů. Jsou to především teenageři, kteří mají velké ambice, spoustu času, málo zodpovědnosti a často také rozumu.

Affilitate linking u online her by se dal zařadit do tzv. virálního marketingu (způsob reklamy, kdy produkt propagují uživatelé - nejzářnějším případem je Firefox). Pomocí odkazu, který by třeba v případě Cold War vypadal nějak následovně: http://www.coldwar-game.net/?uid=1 (pro mou maličkost s uživatelským id 1), se mohou registrovat noví hráči. Pokud to udělají a dosáhnou určitého cíle (dejme tomu druhé základny, když bych měl zůstat u Cold War), získá uživatel, pomocí jehož linku se nový hráč zaregistroval, nějaké výhody, řekněme 50 000$ jako bonus.

Idea je to pěkná a skutečně také funguje, jenže má i nějaká "ale". Tím hlavním problémem je právě struktura hráčů.  Ti z toho nemají rozum a s vidinou zisku a poskoku v žebříčku z 1059. na 1057. místo zaspamují všechny veřejné komunikační kanály, o nichž ví. A vysvětlujte třináctiletému klukovi, že když pošle odkaz na všechna fóra (i na moderované systémové), tak se admin nezaregistruje, ale naštve. V dnešní době mě tyto odkazy iritují opravdu více než spam, který mi Thunderbird perfektně třídí.

Zajímavým faktem také je, že pokud vím, tak tyto způsoby nepraktikují původní české online hry. Nejvíce spamu je spojeno s hrami Travian a Bitefight - obě pocházejí ze zahraničí, kde jsou velmi úspěšné, a byly pouze spuštěny české servery včetně českého překladu.

Zařazeno do kategorií internet, medi@.

Předchozí: Jak jsem kradl v Tescu

Následující: Sony Ericsson HBH-DS970: Svoboda pohybu

Komentáře

1. Lord AgEnT

02.06.2007 18:15:54

Serou mě lidi bez rozumu, že to tak musím říct! :/

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.