O2 vs. Acer - souboj o zákazníka

The Zero, úterý 8. 4. 2008 - 15:17

O problémech s mobilním internetem od O2 jsem už psal. O tom, že Acer je značka, které je lepší se vyhnout, jsem ještě nepsal, ale to ví každé malé dítě. Včera tyto dvě společnosti sehrály souboj o zákazníka - o mě. Konkrétně o to, která mě více naštve.

O2 - pozadí

Službu Internet Mobil 384 jsem aktivoval na konci října. Na začátku prosince jsem zjistil, že nedošlo k aktivaci a O2 mi účtují data místo paušálu. Tak jsem to reklamoval, reklamace běžela, data naskakovala. 8. ledna, tedy přesně měsíc po oznámení (31 dnů!) byla reklamace uznána a těch 23 500 Kč, které jsem prosurfoval, mi bylo dobropisováno.

Jenže tak nějak se zapomnělo, že mi od 21. prosince běží nová faktura. Takže v lednu mi zase přišlo vyúčtování za skoro osm tisíc korun. Následovala nová reklamace. Někdy v půlce března (tuším 14.) mi přišla SMS, že jsem nezaplatil fakturu a že ji mám do týdne zaplatit, jinak mi budou omezeny služby. Tak jsem hned šel do prodejny (fakt už uvažuju zažalovat O2 za ušlý zisk, strávil jsem v těch prodejnách několik hodin) zeptat se, co se děje. Reklamace faktury se nějak zdržela.

17. března mi O2 vystavuje pokutu 50 Kč za nezaplacení dvou faktur - té reklamované a také aktuální (tu jsem zaplatil zrovna ten den večer, smůla). Zároveň mi ten samý den posílají opravené vyúčtování a dobropis za fakturu vystavenou 21. ledna.

Acer - pozadí

1. srpna jsem si polil svůj první notebook Asus štávou. Nějak to chlapec nerozdýchal, a tak bylo potřeba nové řešení. Dvacet tisíc jsem zrovna neměl, tak jsem zainvestoval do svého desktopu - 22'' Acer (z makra :/), a pak dalších 6 tisíc do RAM, grafiky a disku. Zpětně se to jako výhodná investice nejeví, protože počítač teď pomalu ani nenabootuje (asi deska), ale to už je teď jedno.

Černé pondělí

Začalo to vlastně už tak lehce v pátek, respektive v neděli. Měli jsme v práci naplánovaný release, ale v pátek se to nestihlo. V neděli odjíždí šéf na dovolenou, píšu časový plán, dostáváme se lehce do skluzu. Ve chvíli, kdy už máme všechno víceméně hotovo, píše kolegyně programátorka, že jí nefunguje jedna služba - nebrání to release přímo, ale je to důležitá součást. Píše, ať na ní nedbám a releasnu, další kolega zas píše, že bez té služby to nemá smysl. A rozhodnutí je na mě.

Nechal jsem to být. Šéf pak samozřejmě mailem z letiště při přestupu píše, ať releasneme i tak. No nic. Samotnou katastrofu začal Acer. Sedíme takhle ve dvě ráno se spolubydlícími v bytě, bavíme se o nějakém článku na Novinkách, tak si ho chci otevřít. Najednou blik, a vypne se všechno elektrické v bytě. Při pohledu na pojistky vypadl jen okruh, po opětovném spuštění všechno běží - až na můj monitor, který ty pojistky pravděpodobně odpálil.

Tak se jde spát. To ještě netuším, že mě čeká "veselé" probuzení - na mobilu se ukazuje, že nemám GPRS signál, když se snažím volat, ozývá se "Vážený zákazníku, došlo k omezení služeb...". V O2 prodejně se pak dovídám, že to nemá nic společného s reklamovanou fakturou, ale s tou aktuální, tj. za únor/březen. Té končila splatnost v neděli.

Abych to uvedl na pravou míru: Jasně, skončila splatnost a já ještě nezaplatil (posílal jsem peníze v pátek přes internetové bankovnictví), ale O2 normálně toleruje nějaké zpoždění. Protože jsem se ale už několikrát zpozdil s platbou kvůli tomu, že jsem reklamoval faktury a tedy je ani zaplatit nemohl (ne, opravdu nezaplatím 8 tisíc a pak budu doufat, že mi to vrátí), dostal jsem se nejspíš na nějaký blacklist. A tak okamžitě po skončení splatnosti mám bez varování odpojený telefon, nemůžu volat, psát, nic. Jen přijímat hovory a SMSky.

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: Jak jsem se nechal okrást

Následující: Prvák konečně kompletní

Komentáře

1. emef

08.04.2008 17:08:36

On žije! Já už myslel, že je s tebou definitovně amen, takhle dlouho nic nenapsat.. :)

K O2 se vyjadřovat nebudu, to už tu jednou bylo, jsou to svině pořád, ale s tím Acerem jsem tedy nakonec rád, že jsem tě neuposlechl a nakonec domů pořídil LG.. Snad vydrží déle.. ;)

2. Lord AgEnT

08.04.2008 17:28:37

Hustééé. Mno, to dokáže někdy fakt potěšit, taková situace.

3. Scotty

08.04.2008 19:33:40

Nevím jestli znáš akci O2Off, možná by ses mohl podělit se zkušenostmi i tam... Něco málo o ní jsem napsal zde: http://www.kapl.cz/internet/pripojuji-se-k-akci-o2off-189/ případně můžeš kouknout na web "oficiální": http://odadama.blogspot.com/search/label/O2Off

4. The Zero

08.04.2008 20:49:34

[3] Scotty Asi takhle. O2 má kvalitní služby a nekvalitní servis. Hlavně tam mají solidní bordel, a pro některé pracovníky jsou některé problémy španělskou vesnicí.
Kromě toho mám u O2 smlouvu právě na ten internet ještě na rok a půl. A operátoři jsou výborní, zrovna teď jsem tam volal a slečna mi dobře poradila.
Věřím tomu (a zkušenost to potvrzuje), že jak se jednou všechno dá do pořádku, už bude všechno ok. Platilo to doma pro zřízení internetu, platilo to u táty při přechodu na O2, snad to bude tomu tak i teď.

5. The Zero

08.04.2008 20:50:17

* při přechodu na O2 Duo :)

6. Lord AgEnT

08.04.2008 21:20:30

To je asi tak, jak jsem psal na UPC, aby mi odpojili kabelovku a došel týpek, odpojil kabelovku a internet. Přitom jsem výslovně v tom požadavku uvedl, že si internetové připojení nadále zůstává. Takže mi týden nejel internet a já nevěděl proč, na upc se nedá dovolat a obchody nemají. Takže po týdnu nějakého urgování jsemse dočkal internetu. Ted jdu znova žádat o odpojení kabelovky a telefonu, tak jsem zvědav, jak dopadnu. Mám strach.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.