Nesystematičnost PHP

The Zero, sobota 25. 3. 2006 - 19:31

Píše o tom kdekdo včetně toho, jehož jméno se nevyslovuje. Přicházím na to pomalu i já. Ačkoliv hledím vstříc změnám v PHP 6, docela jsem měl smůlu s přechodem na PHP 5.1 (5.1.2). Tedy, abych byl přesný, nepřešel jsem já, ale hosting pro Cold War, WebDum.com.

Je to skvělý hosting, ale tu a tam se vloudí chybička. Dnes byl proveden přechod na PHP 5.1.2 a já zrovna dneska nebyl celý den na netu. Mimo jiné přichází PHP 5.1 s E_STRICT chybami u zpráv pracujících s časem. Např. pokud použijete mktime() (takhle bez parametrů), vyvolá se E_STRICT: "Měli byste raději používat time()".

To ale není to nejhorší. Při každém zavolání date() (nebo mktime() etc...) se vyvolá E_STRICT, pokud není nastavena standardní časová zóna (date_default_timezone_set()). Jenže! Takhle funkce přichází až s PHP 5.1.0 RC1, takže na PHP 5.0.5, na kterém WebDum.com běžel dosud, lze používat maximálně

if(function_exists('date_default_timezone_set'))
date_default_timezone_set('Europe/Prague');

Pokud očekáváte přechod na PHP 5.1, hodně štěstí při upravování skriptů (nebo raději vypněte E_STRICT, stejně se na ostrý provoz nehodí).

Zařazeno do kategorie PHP.

Předchozí: Phoenix 0.1 vs. IE 7 beta

Následující: 19letá prohlídka

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.