Málem došlo k tragédii

The Zero, středa 14. 3. 2007 - 02:32

Dneska (vlastně včera) jsem měl jít do kina s jednou slečnou. Domluvili jsme si, kdy a kde se sejdeme. No měl jsem teda trochu naspěch, vlastně jsem jen přijel ze školy domů, odložil si notebook, vzal do ruky banán a šel rychle zase pryč, abych se stihnul ještě najíst - přes den totiž nebyl vůbec čas.

V 19:30 jsem stál před vchodem do Village Cinemas na Andělu. Film - Goyovy přízraky - začínal 19:40. Zrovna když jsem přišel na to náměstíčko před kinem (mimochodem, nikdy jsem tam nebyl, ale okamžitě jsem to poznal - tady se přece točil Eurotrip!), tak se na jednu z laviček usadil pár, jehož hezčí polovička mi nebezpečně připomínala onu slečnu, se kterou jsem měl jít. No to snad ne? Po čtyřech minutách přišla SMS.

Uz to kino asi stihnout nechces, co? Jdu zas do knihkupectvi.

V tu chvíli mi došlo, že je asi něco špatně. A že to špatně bude na mé straně. Ano, byl jsem ve správný čas na téměř správném místě. Sejít jsme se měli ale před centrem Nový Smíchov. No, stane se. Do fronty na lístky jsme se zařadili 19:40. Ještě že jsou tak dlouhé reklamy. Když jsme po deseti minutách vešli do sálu, zrovna skončila úvodní animace loga nějaké zúčastněné společnosti a objevily se první obrázky z filmu. Tomu se říká načasování.

Goyovy přízraky

Do kina jsem šel s tím, že tu bude fakt brutální. Snad právě proto mi to zas až tak brutální nepřišlo. Jinak jsem se u filmu i párkrát zasmál, i když to bych přičetl mému zvrácenému smyslu pro humor :D, když se občas směju i v nevhodnou dobu ;).

Je to asi dobře natočené (tomuhle moc nerozumim - nebo spíš vůbec), dobře zahrané a člověk se i naučí zase pár informací o historii. A kromě toho se ještě utvrdí ve svém názoru na církev :)).

Spláchnutej

Tak na tom už jsem nebyl v kině, i když jsem původně plánoval, že na to zajdu. Stačila mi k tomu jedna jediná informace: Že je to dílem DreamWorks (Shrek, Madagascar) a Nicka Parka (Wallace & Gromit).

Film nezklamal. Trvá sice jen na dnešní dobu až skoro směšných 80 minut, ale díky tomu má spád a jediné, co mě tak trochu začínalo otravovat, byli zpívající slimáci. Ti to ale napravili pro mě nejdokonalejším vtipem celého filmu: Zazpíváním Lonely od Akona. Mimo to tam je i dost dalších hlášek a humorných situací, které stojí za to vidět.

Kromě těchto dvou filmů jsem nedávno viděl ještě Iluzionistu (pěkný film, zajímavá pointa, ale jinak k tomu nemám nic moc co říct), naprostou šílenost Team America: World Police (film, kde hrají pouze loutky a přesto získá v Americe rating R (do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby), nemůže být normální) a taky Spielbergovu Válku světů, na kterou jsem původně jako fanoušek knižní předlohy chtěl jít do kina, ale po přečtení pár recenzí jsem si to rozmyslel. Nakonec to tak špatné nebylo - ale je fakt, že knížky se to zas až tak nedrželo.

Zařazeno do kategorií medi@, Osobní.

Předchozí: Děsivá realita studia na VŠ

Následující: Redesign a dilema

Komentáře

1. Sed

14.03.2007 17:00:58

To já v poslední době viděl leda tak Rituál (tuším The Wicker Man) a musím říct, děsně feministický film :)

2. Lord AgEnT

14.03.2007 21:26:45

Jaktože jsi mi ještě o slečně nereferoval na icq? :P

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.