Malá filmová přehlídka

The Zero, pondělí 21. 7. 2008 - 02:43

Když jsem dneska (no, včera) čistě náhodou na internetu narazil na svůj blog, kouknul jsem se, kdy ten člověk, co ho píše, naposled vyplodil recenzi na film. Světe div se, bylo to ještě minulý rok, a jednalo se o ódu na Shoot Em Up. Je tedy asi načase přidat pár hodnocení. K ruce jsem si vzal přehled letošních premiér k dnešnímu dni.

A předem omluvte hodnocení, já jsem nenáročný divák. Navíc hodnocení není absolutní a nelze tedy říct, že Já, legenda je stejně dobrý film jako Soukromá válka pana Wilsona - hodnotím vzhledem k žánru a očekávání.

I am legend / Já, legenda

Hodnocení: 7/10

Proč: Na tomhle jsem nebyl v kině, a možná proto to nebyl až takový zážitek. Will Smith v roli sice exceluje a chvílema jsem se opravdu bál, ale zas tak moc mě to neohromilo.

Sweeney Todd: The Demon barber of Fleet Street / Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Hodnocení: 8/10

Proč: Zpívající Johny Depp a spousta krve, výborný zážitek, Tim Burton opět předvedl, že umí udělat stylový film.

Charlie Wilson's War / Soukromá válka pana Wilsona

Hodnocení: 7/10

Proč: Vždycky mě zajímalo, jak to v Afghánistánu probíhalo. Ne že bych se o tom moc dozvěděl, ale za zhlédnutí to stálo. Julia Roberts se mi ale nikdy zas až tak moc nelíbila.

National Treasure: The Book of Secrets / Lovci pokladů: Kniha tajemství

Hodnocení: 7/10

Proč: Ještě šílenější pokračování šílené jedničky. Nicholas Cage vykrádá jedno sídlo vlády za druhým, už se těším, až v nějaké trojce nebo čtyřce navštíví Pražský hrad. Jako odpočinkový večerní film výborné. Opět doma v 720p.

Jumper

Hodnocení: 5/10

Proč: Kdo by si nechtěl odskočit na oběd na pyramidy v Egyptě? Scénáristi si ovšem asi párkrát odskočili při psaní a pak se rovnou točilo, takže je to takové nemastné neslané, spousta věcí zůstává nevysvětlených a možná je to nakonec dobře. Paradoxně jsem to na Festivalu Fantazie viděl v kině podruhé a za tu dobu se film nezlepšil.

Doomsday / Soudný den

Hodnocení: 9/10

Proč: Kde Já, legenda popisuje hrdinskou snahu doktora zachránit svět, tam Soudný den střílí a mlátí do všeho co se hýbe. A ačkoli film vykrádá kdeco staršího, pořád je na co se dívat a Rhona Mitra je děsně sexy.

Iron Man

Hodnocení: 9/10

Proč: Zdaleka nejlépe natočený komiks, jaký jsem měl tu možnost vidět. (Skoro) všechno do sebe zapadá jako Iron Manův oblek a i když to má dvě hodiny, má to spád. Víc takových filmů.

In Bruges / V Bruggách

Hodnocení: 6/10

Proč: Trochu gangsterka, trochu komedie. Od každého něco a podle (teď už bývalé) přítelkyně se to kombinovat nedá. Podle mě to zas tak špatné nebylo, ale na Shoot Em Up to nemá ani zdaleka.

Speed Racer

Hodnocení: 6/10

Proč: Po východu z kina bych tomu dal víc. Úžasný audiovizuální zážitek od autorů Matrixu, ale děj rodinného filmu s nutnými výchovnými klišé už tolik nezabírá.

Indiana Jones and The Kingdom of the Crystal Skull / Indiana Jones a království křišťálové lebky

Hodnocení: 7/10

Proč: Příjemně mě překvapilo, že oproti očekávání to nebylo jenom "Ježiš, já jsem na to už starej." Na druhou stranu, jak řekl spolubydlící: "Já ty mimozemšťany prostě nemusim". A i když Indy vždycky měl něco nadpřirozeného, co je moc, to je příliš. A ten konec, ach jo.

21 / Oko bere

Hodnocení: 8/10

Proč: Jak udělat středoškolské Dannyho parťáky: Vezměte BlackJack, pár nadaných studentů a matematiku. Od počítání karet až k závratným částkám. Je to zábava, nechybí tomu zvrat a líbí se mi tam Laurence Fishburne. Pro změnu doma v 720p.

Wanted

Hodnocení: 10/10

A máme tu vítěze. Naprosto špičková akce, které nechybí napětí, pěkné slečny (ne Angelina, ale Wesleyho přítelkyně), vtip a samozřejmě akce. 11 z 10 bodů to nedostalo za trochu moc sci-fi (někde jsem četl "a-la bond") scénu s Pendolinem a mostem.

Hancock

Hodnocení: 7/10

Proč: Pokud jste viděli trailer, viděli jste většinu akčních scén. Hlavní zvrat je jasný hned od začátku (mně tedy byl, kamarádka byla trochu překvapená), mínus jeden bod za překled "asshole" jako "trotl" v titulcích.

Kung Fu Panda

Hodnocení: 7/10

Proč: Už od první zmínky o tomhle filmu jsme věděli, že to bude šílenost. Je to sice sranda, ale není to sranda 75% jak si přečtete na jiném blogu. Naprosto špičkové vtipy, po kterých se (nepříliš plné) kino smálo ještě dvě minuty, jsou zbytečně prokládány až moc vážnými scénami.

Co nás (mě) čeká dál

The Incredible Hulk / Neuvěřitelný Hulk

Snad se na to už půjde dívat, původního jsem sice neviděl, ale prý nic moc. Podle trailerů to vypadá dobře.

The Mummy: The Tomb of the Dragon Emperor / Mumie: Hrob Dračího císaře

No to bude už neuvěřitelná slátanina. Rachel Weisz v tom už pro jistotu ani nehraje (proč, to jsem nezjišťoval). Egypt už žádné mumie nemá, a  tak se to přesouvá do Číny. Hurá.

The Dark Knight / Temný rytíř

Ne že bych na to tak moc chtěl. Už teď ten film totiž nenávidím. Pokud dobře počítám, viděl jsem na něj trailer v kině celkem 8x (ale můžu se plést, už jsem se ztratil). Leze mi na nervy zhruba od třetího zhlédnutí. Na IMDB v současnosti nejlépe hodnocený film historie.

WALL-E / VALL-I

Na to jsem sám zvědavý. Hodnocení prozatím výborný, ale já měl vždycky raději DreamWorks než Pixar. :)

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Motorola Z8: Zapomenutý RIZR

Následující: Filmové léto skončilo

Komentáře

1. emef

21.07.2008 10:22:47

No, pár doporučení se určitě hodí.. :) Zvlášť o prázdninách, kdy nemá člověk nic moc na práci.. ;)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.