Král je mrtev, ať žije král!

The Zero, čtvrtek 22. 2. 2007 - 15:39

Už je to tak. Počínaje dneškem je oficiálně král mrtev. Nastupuje nový. Den 22. 2. 2007 bude navždy v historii zapsán jako den, kdy jsem přestal používat RS Zero.

Ve skutečnosti tento blog neběží už týden, tedy od chvíle, kdy se ve vašich čtečkách objevil zápisek Budoucnost do vašich domovů. Teď je to ale oficiální - a přicházím i s novým jménem.

uDomain, meet world. World, meet uDomain

Kdybych měl říct jednu věc, kterou považuji za jednu ze svých nejslabších stránek, rozhodně by to bylo pojmenovávání. Poprvé jsem si to uvědomil jako redaktor školního časopisu. Napsat nějaký článek nebyl problém (byť za drtivou většinu bych se dneska asi styděl). Zato vymyslet nadpis, to bylo vždy peklo. Toto trápení jsem si pak vzal s sebou i do virtuálního světa.

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si vymyslel nějaký systém pojmenovávání funkcí, proměnných a tříd při programování. Dneska už mám zavedený svůj standard, ale i tak se občas stane, že nějaký název úplně nesedí. Mnohem horší situace je ale při vymýšlení jmen větších celků. Osobně jsem zrovna nemusel ani RS Zero. To byla jen taková nouzovka.

Proto jsem se s jménem pro CMS, který nyní pohání tento web, chvilku dobrovolně trápil. Nakonec jsem vyplodil uDomain. Možná to někomu taky nepřijde jako úplně super, ale aspoň to má své vysvětlení: Je to taková hodně divná zkratka pro "odborný termín" (na jejichž vymýšlení jsem naopak expert) united domain administration. Většinou se to nazývá normálně CMS.

Proč zrovna jednotná administrace domény?

Protože to je přesně to, co uDomain přináší. Správu obsahu všech poddomén z jednoho místa - z ATI (admin.thezero.info). V současnosti je všechno ještě ve vývoji a prakticky funkční je pouze správa blogu, ale zbývající moduly už jsou na cestě. :))

Update blogu

Abych ale napsal taky něco, co nezajímá jenom mně. Došlo opět k menší aktualizaci blogu. Tentokrát se změny sice týkaly především psaní zápisků, ale to ve výsledku ovlivňuje i čtenáře. První, tou méně důležitou změnou, je vylepšení přidávání obrázků. Tou druhou změnou je přidání zvýrazňování syntaxe.

O tu se stará GeSHi. Bohužel je barevný výstup optimalizovaný pro bílé pozadí, ale ty nejdůležitější jazyky (PHP, HTML a CSS) už jsem si upravil. Taky to ještě není dokonalé, ale to se všechno časem vyřeší ;).

/**
* @package uDomain
* @author TheZero
* @since 1.0 - 6.2.2007
* @version 1.0
*/

 
class atiModuleWrite extends atiModule {
protected $priv=ATI_AP_WRITE;
 
function __construct() {
$this->name=__CLASS__;
$this->nameFull='Blog/write modul pro a.t.i';
$this->version=new version(1,0);
}
}

Zařazeno do kategorií O blogu, PHP.

Předchozí: Příští rok to jistí

Následující: Gravatary zprovozněny

Komentáře

1. MiK

26.02.2007 00:33:14

Hm, tak Ti nějak nevim, ale z united domain administration mi vychází spíš uDomainA, nebo ještě možná united domain administration. cAPs si domysli. Napadlo mě ještě united domain administration, ale to už by asi neprošlo u P3P, kor když tam máš ty GeiSHy. ;)

Hele, jestli Ti zas nejedou tagy v komentářích, tak Tě přerazim. :P

2. TheZero

26.02.2007 12:20:12

[1] MiK Teda nejdriv jsem na to koukal jak puk, protoze ted sedim ve skole na Solarisu a tucny pismo neni poznat. Ono je to mysleno jako
united domain administration :]

3. MiK

26.02.2007 15:39:07

[2] TheZero Když už jsme u toho, tak tučný písmo v komentářích je dost blbě vidět i doma na Windows i tady na Linuxu. :\ Příště použiju kurzivu. Jako workaround by mělo stačit zmenšit písmo v prohlížeči.

BTH: Q je pro inline citace, nechápu ten block v CSS. :P Pro zvýraznění můžeš hodit opět do kurzivy. :)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.