Kopírovat zdrojáky se nevyplatí

The Zero, neděle 19. 8. 2007 - 04:00

Kopírovat zdrojáky se fakt nemá. Většinou tím porušujete nějakou licenci a když se na to přijde, akorát vás označí za zloděje. Já mám s kopírováním taky zkušenost... jen trochu jinou.

Ach to nastavení

Člověk se občas nestačí divit, co ten v počítači nainstalovaný software provádí. Tak třeba webový server Apache. Ještě stále nejoblíbenější server má asi taky své dny. Já ho měl u sebe ve verzi 2.0 a ten pacholek mě fakt asi neměl rád - odmítal spolupracovat po zadání některých adres.

První problém byl se složkou s názvem "core". Jasně, je to jádro, takže v tom asi nebudou uloženy volně přístupné obrázky (dokumentuje to koneckonců i ikonka bomby přiřazená této složce při procházení adresářové struktury), ale chybovou stránku HTTP 403 při pokusu o načtení jakéhokoli souboru v ní obsaženého bych nečekal. Tento problémek odstranila instalace verze 2.2.

Mnohem větší problém jsem objevil až dnes. Z nějakého důvodu nesmí jméno složky v rootu webu obsahovat dvojtečku (třeba www.thezero.info/foo:bar/), jinak nedostanete nic jiného než chybu 403 - Přístup zamítnut. Jak se ovšem použije dvojtečka níže v hierarchii, (...info/foo/foo:bar/), už je vše v pořádku. A navíc to nefunguje jen mně na localhostu, na hostingu to jde. Fakt už nerozumim.

Nekopírovat!

Nedávno jsem tu psal, že se mi za boha nedaří nastavit profilování PHP pomocí XDebugu. Už jsem ho, především díky Conscriptovi89, rozběhnul. Skutečně jsem měl nastavení správně - okopíroval jsem ho z webu. Jenže na tom webu někdo inteligentně zapnul náhradu klasických uvozovek za “tyhle správné”. No a s těmi si PHP neporadilo...


Zařazeno do kategorií PHP, Webdesign.

Předchozí: Správa domén 3. řádu pomocí mod_rewrite

Následující: Den blbec (2)

Komentáře

1. Gimli2

21.08.2007 01:59:19

Co je to za prasarnu cpat dvojtecku do nazvu slozek??? Ani bych se nedivil, kdyz by to bylo proti specifikaci FS. Aspon WC/TC to na FATce ani NTFS nedovoli vytvorit. INODE na Ext3 to vsak uz sezere.

2. The Zero

24.08.2007 23:36:58

[1] Gimli2 Nastuduj si příslušná RFC. A podívej se někdy třeba na Wikipedii...

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.