Jediné, co umí: Nas*at člověka

The Zero, čtvrtek 9. 11. 2006 - 08:40

Včera jsem šel na úvodní sraz Fantoma. Podle stránek to vypadá na zajímavou hru. Kromě toho je Gimli2 jedním z organizátorů a hrát bude minimálně jeden spolužák (= člověk ze stejné skupiny).

Na IDOSu jsem si vesele našel spojení a vydal se na cestu. S pomocí metra. Dojel jsem do Holešovic (o jednu linku později, než je v IDOSu - ale i tak jsem tam byl 17:28), vylezl ven, přešel na zastávku... a ono nic. Tramvaj, co měla jet přesně v půl, nikde.

Nevadí, pojedu tou 17:38, to ještě stíhám. Taky nejela a na zastávce už bylo dost lidí. Po další ztracené příležitosti to vzdávám a nasedám na pětku, která jako jediná z tramvají jezdila. Že dojedu na Strossmayerák (mimochodem, znáte ten vtip s matfyzákama?). No, pomohl jsem si fakt hodně. Vzhledem k tomu, že se v Praze vyskytuju zatím jen něco málo přes měsíc, tak MHD ještě úplně v malíčku nemám. Ale doufal jsem, že tam odsud pojede ještě něco jiného. Nejede.

Tak co dělat? Jediné, co mě napadlo, bylo dostat se co nejblíž cílové stanici (Hellichova) a buď tam pojede nějaká jiná tramvaj (jak někdo může být tak pošetilý) nebo... ...se uvidí. Nabral jsem směr Nábřeží Kapitána Jaroše. K mé smůla mi zrovna ujela osmička, tak jsem to vzal pěšky. Je to kousek.

No, někdo už asi tuší, co se stane, když se člověk vykašle na MHD a jde pěšky. Jo, projela okolo mě dvanáctka, na kterou jsem se už skoro hodinu snažil dostat. Po krátkém běhu jsem dorazil na výše zmíněnou zastávku a rozhodl se udělat jediné: Počkat.

Kdo by si snad myslel, že už to bylo všechno OK a příběh má šťastný konec, ten si s chutí může říkat optimista. Další (správná) tramvaj nejela hned. Nejela ani chvilku poté. Jela za čtvrt hodiny. A ke všemu nejela jen devět minut, ale zas tak velké zpoždění už nenabrala a já na sraz dorazil tak akorát, padesát minut po jeho začátku, přesně na konec vykládání pravidel.

Z toho plyne hned několik ponaučení:

  1. měl bych se hodně rychle začít orientovat v tramvajích (to se možná díky Fantomovi alespoň částečně povede).
  2. nikdy, nikdy nechodit pěšky, když něco nejede
  3. zjistit si všechny alternativní trasy

Na závěr zbývá snad už jen dodat, že teď už se těm sparťanským fanouškům nedivím, proč to metro zničili...

PS: Zprovoznil jsem Last.fm statistiku. Na hostingu asi zakázali stahování přes file_get_contents, tak jsem to musel předělat na fsockopen, kdyby to někomu omylem něco říkalo :)

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: Vzít si číslo

Následující: Katastrofám k lepším zítřkům

Komentáře

1. Lord AgEnT

09.11.2006 14:25:36

To mi připomíná mou cestu z tréninku okolo půl jedenácté... dle jízdníc řádů nic nemělo v blízké době jet, tak že pujdu pěšky... přejdu druhou zastávku a co nevidím.. nasadil jsem poklus do kopce jak blázen a stihl ji na jedné z dalších zastávek. Přitom to nebyl spoj, který by míval zpoždění, vzhledem k tomu, že jel z konečné...

2. Gimli2

10.11.2006 01:29:57

Cestovani prazskym MHD je proste SKILL... to casem naberes

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.