Je to vidět vždycky

The Zero, pátek 12. 10. 2007 - 01:26

V poslední době jsem si téměř neustále stěžoval, jak se mi můj účes nelíbí, že to mám moc dlouhé, že se s tím nedá nic dělat a tak podobně. Ona to byla totiž pravda. Takže nastal čas něco s tím udělat.

Bohužel Praha je v tomhle o poznání horší než malinké Ústí nad Labem. Tam jsem se vždycky sebral, vyrazil do centra, došel k proskleným dveřím kousek od hlavního ústeckého náměstí, nad nimiž se kdysi dávno skvěl dnes už poměrně zašlý nápis HYGIE a vstoupil. Po někdy krátkém, jindy dlouhém čekání na mě došla řada, sednul jsem si, byl jsem tak nějak ostříhán a odešel jsem. Rodiče to vždy okomentovali slovy "Ježiš, ty jsi zase vylepanej" a vlasy mohly dál vesele růst.

Pamatuji si nejen, jak tam se mnou ještě chodila maminka, ale i dobu, kdy jsem si ještě sedal na speciální dětskou židličku a o něco později na dodatečný polštář do normálního křesla. Vybavuji si, jak jsem tam začal chodit sám, nejdříve s instrukcemi, co mám říct, pak jsem samostatně zabíjel celou cestu z domova lámáním si hlavy, co si to mám zase objednat. Dokonce vzpomínám na dobu, kdy ostříhání stálo pouhých 37 korun. Dnes už si účtují skoro dvojnásobek, neuvěřitelných 71 korun. A lidi jim to dávají! Ve srovnání s Prahou je to ale pořád zadarmo.

Mým problémem v Praze je to, že se mi nepodařilo najít žádné pánské holičství. Zatímco v Ústí jsou kousek od sebe tři, v Praze se to hemží samým kadeřnictvím. Rozdíl? Ti první si nehrají na nějaký salon jak vystřižený z českého Tak jde čas. Prostě stříhají. Ti druzí vedou módní časopisy, kožené pohovky a o 50% vyšší ceny (bezdůvodně).

Tak se mi stalo, že jsem přišel do jednoho dámského - pánského - dětského kadeřnictví v Dejvicích. Poměrně příjemné prostředí, prázdno, jedna zákaznice, jedna kadeřnice a jeden nedefinovatelný člověk, který tam evidentně patřil nastálo. Možná měl něco společného se jménem - Kadeřnictví u Jimma. Sednul jsem si a čekal jsem, co se bude dít. Přítomná kadeřnice právě myla zákaznici vlasy a po chvíli mi docvaklo, že zde došlo k prodlužování vlasů. To je taková ta in záležitost, kde se vezme ustřižený koňský ohon a přilepí se za těžké prachy nějaké nešťastnici na hlavu. Musím se přiznat, že jsem moc nedával pozor a původně mi ani nepřišlo, že by ty vlasy byly "cizí", vyplynulo to až z diskuse, kterou jsem si vyposlechl. Navíc mne uklidnilo neustálé obdivování provedeného výkonu osazenstvem kadeřnictví ("To vůbec není poznat, jenom to musíte vysušit" - "To se mi to povedlo, viď!" - "No fakt, vůbec bych to nepoznala!"). Tak jo, fajn, příště, až se budu seznamovat, podrobím vlasy slečny důkladnému průzkumu.

To už jsem mimochodem seděl v křesle a byl jsem obírán o porost hlavy druhou příchozí zaměstnankyní, původem snad ze Slovenska, ale moc jí rozumět nebylo. Mezitím byl úkon prodlužování vlasů dokončen, paní vysázela na stůl tři tisíce a potěšená svou radikální proměnou vesele odešla.

Jak se zavřely dveře, ozvalo se "Ježiš, to bylo hrozný, co?" - "No, jo, byly vidět ty prameny" - "No ono je to vždycky vidět". V tu chvíli se mi lehce zatmělo před očima. Pocitu, že je něco špatně, nedodal moc ani Číňan, který přišel a byl pozdraven "Ahoj". Moje paranoidní já se okamžitě přihlásilo o slovo a začalo vytvářet konspirační teorie o chrámu krásy vedeném ukrajinsko-čínskou mafií. Ještě že zkrácení vlasů zabírá jen pár minut.

Závěrem chci říct, že už tam nikdy nevlezu. Za zlodějských 135 Kč za pár minut se už znovu blbě ostříhat nenechám. A to mi ani nezaplatili za újmu na psychickém zdraví, ke které jsem došel...

Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: Jako v kině

Následující: IDE, Frameworky, RAD a ti ostatní

Komentáře

1. otaznik

12.10.2007 01:48:01

Prazaci se nestrihaji, ted jsou v mode skoro dlouhy vlasy a zkracuje se to ziletkou, jako zpestreni uz nudneho pretinani si zil.
Vazne, jak jsem to cetl vzpominal jsem na to jak jsem chodil do neceho podobneho tady pres ulici, pak na Chodov, kdyz se "nase" kadernice osamostatnila. Nakonec na Háje, to kdyz me zacalo vadit jezdit na Chodov, pamatuji si, že stacilo prijít, pozdravit, sdelit sve prani, odlozit si - mam za to ze padlo, ale je to uz...takovych sedm let zpatky - a hura do sveta. Pak jsem se nejakou dobu strihal sam, pak jsem se nejakou dobu nestrihal a ted jsem zase na samostrihani (cena a casova narocnost jsou proste uchvacujici =) ).
Co se strihani tyce, asi bych ti doporucil vyhledat nejake spolehlivejsi holicstvi (nehledal bych moc v blizkosti metra a tam u vas to asi taky nebude zadna vyhra). Pokud by ti slo o cenu, za Haji byvalo ucnovske kadernictvi/holicstvi (asi ctyri roky zpet, strihani snad za dvacku s rizikem nejisteho vysledku). No a nebo se zeptej nekoho mistniho, kdo se nechava strihat (asi nejspis ve skole, v MHDcku by dotaz "Je ty to mas krasne ostrihany, kde se nechavas strihat" mohl vypadat dost nevysvetlitelne)

2. The Zero

12.10.2007 01:58:30

[1] otaznik No podle toho, jak svůj účes pořád komentuju, se dá usoudit, že mi na něm docela záleží. Je to ta nejhezčí věc, co se na mě dá najít (hned po sexy mozku ;)). Takže cenu až tak extrémně moc nehrotim, ale zase dávat přes stovku za pár minut se strojkem a nůžkama se mi fakt nechce.

3. emef

12.10.2007 07:32:34

Metrouši.. :D

4. Lord AgEnT

12.10.2007 15:32:35

Mno. Asi tak: já mám kadeřnici přímo v přízemí paneláku, takže cestou domů zaklepu, objednám se, přijdu na objednný termín, oznámím "jako vždycky", pokecáme, ostříháme, zaplatím 45,- a jdu spokojeně domů. (resp. jedu výtahem :))

5. Conscript89

12.10.2007 18:49:06

Jo, to u nas je to za 55 korun myslim, mam to kousek od baraku a chodim tam snad jen 3* do roka, takze v pohode. Vzdycky nechat narust a az se to neda vydrzet ostrihat :)

6. Borek

03.11.2007 21:42:09

Nejvíc ušetříš, když se nestříháš vůbec.

7. Smith.F

03.11.2007 23:40:09

Ehm, mám vykládat o svých návštěvách kadeřnické školy, kde si s mými vlasy hrajou krásné slečny dobrých 40 minut dokud mě neostříhají skutečně dokonale a následně platím tuším 20, možná 25 korun?(:

8. The Zero

04.11.2007 01:22:47

[7] Smith.F To jako jo, ale svěřit svoje vlasy někomu, kdo se teprve učí stříhat? Mno nevim :))

9. Smith.F

07.11.2007 21:08:56

Nevěřil bys, jak se snaží, když má za zády mistrovou, která by ji (proč to nepřiznat, chlapce jsem tam ještě nepotkal) seřvala za každou drobnost, nad kterou v normálním kadeřnictví jen mávnou rukou..:)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.