Jak to ti Španělé vedou

The Zero, sobota 28. 7. 2007 - 01:23

Už několikrát jsem myslím i zde na blogu zmínil, že vůči O2 a dříve i Českému Telecomu vlastně vůbec nic nemám. Že Internet Expres je minimálně v tak velkém městě, jako je Ústí nad Labem, kvalitní služba. Stejně tak si nemůžu stěžovat na svého mobilního operátora, tedy ex-Eurotel. Vždy se ale najde něco, co způsobí, že bublinky (tak O2 říkám) u mě mají pověst kvalitního poskytovatele služeb, dokud držím ústa a krok. Ne vše je totiž úplně ideální.

Problém 1: Mobilní internet

Zatímco internet přes ADSL neustále zrychluje a zvyšuje se i datový limit, než se nasadí restrikce v podobě FUP (internet máme dva roky - začínali jsme na 512/128, 1GB týdně, nyní máme 4096/256, 20GB měsíčně), mobilní internet stagnuje. Ještě před ADSL jsem jako své první trvalé připojení používal GPRS. Tenkrát za 850 Kč měsíčně, rychlost závisela na modemu (v mém případě Siemens ME45, tedy GPRS Class 8 - 4+1) a datové limity sice asi byly, ale vzhledem k rychlosti byly astronomické.

Dnes bych byl rád, kdybych mohl ve svém mobilu používat prohlížeč nebo dokonce IM klienta. Jenže to by nesměly u připojení bez datového tarifu platit zlodějské ceny: 1kB za 0,238 Kč včetně daně. Nejlevnější připojení, které můžete u O2 pořídit, se jmenuje O2 Internet Mobil 384 II a na to, že máte zadarmo GPRS (max. 56 kB/s) a UMTS (max. 384 kB/s), které je dostupné pouze v Praze (a to zdaleka ne dokonale) a možná pár dalších městech, stojí neuvěřitelných 649 Kč bez daně anebo 772,31 Kč měsíčně.

Problém 2: Bordel

Teď už doma nemáme čistý Internet Expres, ale O2 Duo Mobil. Je na to skvělá reklamní kampaň. Jenže s celým zřízením je spojená neuvěřitelná administrativa. Když nám na konci května odešel ADSL modem, šel táta uzavřít smlouvu o zřízení právě výše zmíněné služby. Podepsal ji 25. května. No, problém byl, že nám museli internet zrušit a opět zase povolit. Kdo už to někdy dělal, ví, že technici ČTc/O2 jsou děsně líní a trvá to. Jinými slovy, změna z ADSL 4MBit na ADSL 4MBit trvala 3 týdny, včetně 2 urgencí a zásahu známého z O2.

To ještě pořád není vše. Služba O2 Duo Mobil byla tedy 18. června zřízena. Jaké ale bylo tátovo překvapení, když teď v červenci dostal vyúčtování za O2 Bronz, tedy tarif, který měl před zřízením Dua (a který mu měl být samozřejmě tím pádem zrušen).

Následovalo volání na zákaznickou podporu, a protože už v květnu mu přišla jedna špatná faktura (špatně spočítané volné minuty a tím pádem i částka, kterou měl platit), byl dopálený hned ze začátku. Asi si dovedete představit, co s ním udělalo, když si jej operátoři navzájem přehazovali. Ten čtvrtý to ovšem už odnesl. Udělal totiž jednu zásadní chybu, a to, že se snažil tvrdit, že zatímco smlouva podepsaná 25. 5. byla evidentně do Prahy již poslaná (viz ty dvě urgence, pracovníci zastoupení O2 v Ústí potvrdili, že to poslali), daný operátor ji 24. 7. nemohl najít a tvrdil, že ještě nepřišla. Nakonec to završil tím, že navrhnul, aby to šel táta vyřídit do místní prodejny. Ten už byl lehce do ruda a vysvětlil mu, že jejich bordel on vyřizovat nebude, že mu v době elektronické pošty přijde fakt, že něco do 2 měsíců nedorazí, jako minimálně absurdní, a že si z něj operátor asi dělá srandu.

Druhý den přišla na jeho mobil SMS, že služba O2 Duo Mobil byla aktivována. Fakturu ten samý den reklamoval.  Perlička? Když volal na bílou linku, kde se podávají stížnosti, musel počkat, než ho spojí a hrála mu nějaká hudba. Přitom bílá linka je placená, a volal největšímu českému telefonnímu operátorovi...

Zařazeno do kategorií internet, Sony Ericsson.

Předchozí: Souhra náhod

Následující: Profilování PHP (APD vs. XDebug)

Komentáře

1. mf

29.07.2007 01:09:33

Takhle to prostě funguje, rozhodně ale nemá cenu řvát na operátory, oni mají tak maůý pravomoce, že si stejně nepomůžeš, nevím, jak je to teď, ale před cca dvěma rokama (v době, kdy jsem to v ČTc dělal i já) dělali tuhle práci i šestnáctiletý jelita, který prošli školením. A kdybych tady měl mluvit o všech sviňárnách, který tahle firma dělá a který jsem denně musel tutlat a lhát zákazníkům, tak se asi všichni pozvracíte. Nicméně nikde to nebude jiný, pokud si nechcete volat tak akorát z okna, každá koruna uškudlená navíc dobrá, ne? Já bych to dělal stejně..

2. Lord AgEnT

29.07.2007 14:22:53

Je to někdy k nevíře co ti operátoři dělají. Sám jsem musel urgovat dvakrát zvýšení tarifu, dočkal jsem se po dvou měsících, prý toho měli moc. Stejně si myslím, že tam akorát klikne na jméno a vybere tarif... nevím no.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.