Jak jsem se nechal okrást

The Zero, úterý 26. 2. 2008 - 21:41

Skoro mi přijde, že už nepíšu o něčem jiném, než je veřejná doprava. Ono je to přece jen takové vděčné téma. Možná bych si měl pořídit řidičák a auto (Ano, je mi dvacet, ani jedno nemám, a nestydím se).

Jen tak na úvod, dnes jsem absolvoval poslední k smrti nudnou patnáctiminutovou cestu metrem I.P.Pavlova - Opatov. Zítra se totiž stěhuju na Vltavskou. Vzdálenost do školy se z padesáti minut zkrátí na dvacet (metodou dveře - dveře). Schválně, zkuste si každý den jezdit metrem nějakou delší trasu...

Včera mi začínal letní semestr, do kterého mě shodou nešťastných událostí ještě škola pustila. Protože jsem šel na první přednášku, bylo naprosto jasné, že pak budu potřebovat nějakou relaxaci v podobě návštěvy přítelkyně. Ta bohužel bydlí v Turnově. No co, vlak jezdí z Hlaváku každou lichou hodinu ve čtvrt.

Přednáška z Profesionální komunikace byla nuda. Spousta organizace a obecných termínů, jak to tak na prvních přednáškách bývá. Jediným snad světlejším momentem byla prezentace maňásků, kteří budou pomáhat při výkladu látky. Čas 9:15 až 10:45, to na nádraží tak akorát stíhám.

Vlaky jezdí, jak jsem již psal, pravidelně. Totiž 7:15, 9:15, 13:15, 15:15, 17:15, 19:15. Už vidíte problém? No nic, pojedu autobusem. Ty jezdí kratší dobu, akorát jsou trochu méně pohodlné a dražší (Jo, s In-Junior kartou a cestou z Prahy Čakovic - tam ještě pořád platí legitka na PID - stojí vlak 54 korun). Tak dojedu na Černý most (opět dlooouhá cesta metrem), přijdu na stanoviště dva, chvilku čekám. Bus přijede, otevře dveře přímo přede mnou. Nastoupím, "Turnov". "Devadesát jedna", zabručí nesympatický řidič. Když začnu vytahovat dvoustovku, zeptá se "Nemáte korunu" a k tomu přidá "Si všichni myslí, že máme spoustu drobných". Když odpovím "Bohužel ne, jen desetikorunu", řekne si o ní a já mu ji bez přemýšlení dám. Pak mi vrátil 109 korun.

V noci jsem moc nespal a tak mi to moc nepřemýšlelo, došlo mi to ve třetině uličky. Ale hádat jsem se už nechtěl, s ním by to stejně asi nemělo cenu. Vlaky jsou lepší, to mi nikdo nevymluví.

Zařazeno do kategorie Nezařaditelné.

Předchozí: Velký test znalosti DPP

Následující: O2 vs. Acer - souboj o zákazníka

Komentáře

1. emef

26.02.2008 21:52:23

Lůzr..V hlavě má kalkulačku a takhle to dopadá.. :)

2. codeas

26.02.2008 22:02:59

To se mi stává pořád, jsem línej přemýšlet když to není nezbytně nutné..
Mě dnes okradl na Karláku ne jenoruký bandita, ale automat, naházel jsem penize , nevyhral, a šel jsem dál...

3. Beňour

26.02.2008 22:44:33

Ale tak jsi bohatý mladý student, tak tě těch pár korun nerozhází, ne? Chlastat s náma stejně nechodíš, takže nevím, za co jinýho bys to mohl utratit, než za spropitný řidičovi autobusu.. ;)

4. Conscript89

26.02.2008 23:28:24

Hehe, to mas jeste dobry, me jeden autobusak obral asi o 30 korun, hadal jsem se s nim, ale moc mi to nepomohlo.

5. Dundee

26.02.2008 23:30:51

avatarJJ, ta komunikace byla děsná :( Doufám, že Pinková bude lepší..


6. The Zero

27.02.2008 11:45:18

[1] emef Jak říkám, já jsem skoro spal ;)
[2] codeas (Ne)výherní automaty? Styď se, na to už jsou léčebny!
[3] Beňour Tak jednak chlastám v Turnově a hlavně jde o princip ;). A z hlediska vyššího principu mravního vražda na nepříjemném řidiči autobusu není zločinem.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.