In The Groove má další oběť

The Zero, pondělí 23. 4. 2007 - 22:41

"Taneční" hra In The Groove má další oběť. Mě. Někdy na začátku měsíce jsem po ní prostě najednou zatoužil (jinak jsem hrál jen 2x, na loňském Festivalu Fantazie a pak ve Francii na arkádě), tak jsem to nejdřív zkusil uhrát na mé včerejší 20. narozeniny, ale to se nepovedlo.

Tak jsem se rozhodl, že si pad (taneční podložku) koupím sám. Přidal jsem se k hromadné objednávce. Pak jsem ještě vyzkoušel dva programy, open source Stepmanii a komerční In The Groove. Protože s tím prvním jsem si moc do oka nepadl, ITG byla jasná volba.

Další zlom přišel v sobotu, kdy jsme se jeli podívat do teplické Olympie. Je tam kromě Datartu, kde si táta koupil nové PC (představte si to, dovolí si koupit si nabušenou mašinu v předvečer mých kulatých narozenin!), také Hypernova, v níž ITG (pad + program) prodávají premiérově v ČR od (před?)minulého týdne. Možnost ušetřit dvě stovky (stálo to rovné dva tisíce, tedy bez té koruny) byla přebita touhou.

A tak teď tancuju, tancuju, a už mi to trochu začíná jít, nohy se nepletou, oči koukají tam, kam mají, a "easy" obtížnost už povětšinou docela zvládám...

Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: Ještě trochu žiju

Následující: Úřady mě milují. Lidé asi ne...

Komentáře

1. Kirara-kun

23.04.2007 23:37:30

A heleďme se, další ťapkač na FELu :) Já jsem také pořizoval pad k mým dvacátým narozeninám a taky nakonec za své. To bylo na přelomu srpna a září, nyní jsem schopen dávat hardy, sedmi až osmitlapky, na Áčko. Tedy byl jsem schopen, teď jsem čerstvě po operaci, asi chvíli potrvá než se zase dostanu do formy. Ale jako rekonvalescence ideální :)
Jen pro informaci In The Groove není nic jiného než Stepmania s pěkným themsem a pár předvybranýma songama. A to doslova. Já mám softpad asi za 750,- a Stepmanii s In The Groove theme zadarmo a songy se stepcharty postahované z netu.
Ale něják mě nenapadlo, že ty 2000,- v Hypernově jsou za hru se DVĚMA pady. To by mohlo být docela slušné, pak je ještě otázka co je to za kvalitu. Můj pad už po tom třičtvrtě roku docela dohrává a nestačí. Jestli to bude stejný nebo horší, litr bych za jeden nedal. Počítám samozřejmě, že hru můžeš mít legálně zdarma. Já už brzy hodlám jít s kamarády do výroby vlastního hardpadu.
Mno jinak přeju hodně zábavy a úspěchů. A třeba se uvidíme někdy na nějaké skákací akci :) I když já teď budu nějaký čas nuceně držen doma.

2. The Zero

24.04.2007 12:54:09

[1] Kirara-kun Ne, je tam jen jeden pad... Že je ITG jen vylepšená StepMania, vím, ale... prostě už jsem se taaak těšil :)

3. Lord AgEnT

24.04.2007 14:59:25

Nechceš napsat nějaký článek, co to vůbec je? Nějak jsem to nepobral. :-O

4. Kirara-kun

24.04.2007 18:37:23

Takže je to 2000,- za jeden pochybný pad se hrou? Tak to jsou vyděrači. Si se měl domluvit s NX-360, poslední dobou má skoro pořád nějaký na skladě a jsou to zaručeně kvalitní PG Impacty za 900 Kč jeden. Mno nic je to tvoje věc. Aspoň vím o někom kdo mi za nějaký čas poví, jestli to za to stojí.

5. Kirara-kun

24.04.2007 18:41:04

Článek nepomůže, při ústním podání si většina lidí napoprvé řekne, že to je pěkná trapárna. Chce to vidět nebo v nejlepším případě zkusit. Pak už se nikdo neodtrhne. Ale zkusím to.
Takže jde o hru s původem v japonsku původně pojmenovanou Dance Dance Revolution (DDR). Jak už psal Zero v článku, jedná se o hru taneční, což tady znamená, že úkolem je v rytmu hudby potvrzovat šipky objevující se na obrazovce. Jde samozřejmě hrát i na klávesnici, ale daleko zajímavější je to za pomocí taneční podložky (zvané též pad) velikosti asi metr na metr rozdělené na 9 políček se šipkami, které se potvrzují došlápnutím. K běžnému hraní se používají šipky jen do 4 základních směrů (nahoru dolu vlevo vpravo; většina levných padů nemá pod ostatními poli ani senzory), ale StepMania jde použít i pro 5, 6 nebo 8 polí a dokonce je mód pro jednoho hráče na dvou padech vedle sebe. Celé to stojí na tom potvrdit přijíždějící šipku přesně ve správnou chvíli, tedy v rytmu hudby. Hra pak samozřejmě detailně vyhodnocuje úspěšnost. Obtížnosti se pohybují od zhruba 30 šipek do minuty, až po ve špičkách třeba 10 šipek za sekundu (ano skutečně to někdo dává).
Pro prezentaci rád používám toto video: http://youtube.com/watch?v=6JzcqALklRs
Samo o sobě je trochu kuriózní, tomu klučinovi je 5 let a dává na svůj věk celkem hustý věci na full combo (ani jedna výrazně neminutá šipka), ale je na něm všechno pěkně názorně vidět.
Kdyby pak chtěl někdo vidět jak tento "sport" vypadá na profesionální úrovni poslouží toto video: http://youtube.com/watch?v=i1KrUhzlsFw
Ta holčina si říká S'Tsung, je to absloutní mistrně České Republiky, 3.-4. na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa. Kdyby vám někomu přišlo, že se vznáší cenťák nad zemí a jen šibe nohama, tak vězte, že to není kvalitou videa a že tak vypadá i naživo :)
Doufám, že to bylo natolik vyčerpávající abych vzbudil zájem a né tolik vyčerpávající, aby to někdo přestal číst po prvním odstavci.

6. The Zero

25.04.2007 00:33:36

[4] Kirara-kun Nejdřív si zjisti informace a pak suď, jsou tam impacty.

7. Kirara-kun

28.04.2007 15:33:15

Omlouvám se, nechtěl jsem něják soudit tvůj výběr. Pouze mám větší důvěru k tomu co znám. A není to tak, že bych se neinformoval, věděl jsem, že v krabici má být nějaký Impact, nevěděl jsem ale jestli je to ten dobře známý od Positive Gaming. Člověk, kterého jsem se ptal viděl zřejmě jen krabici a dozvěděl jsem se od něj, že vypadá spíš jak nějaký celofán. Proto jsem nepřidával žádný hanlivý přívlastek a zůstal jsem u označení 'pochybný', neboť to vystihuje důvěru jakou bych mu na první pohled dal. Nicméně podle posledních informací je to skutečně kvalitní softpad, dají si na něm skákat i dvanáctitlapky a vydrží kua dlouho. Žádný lepší soft se vpravdě sehnat asi ani nedá.

Jiným a docela smutným faktem je, že na 2000 Kč by tě ten pack nevyšel, ani kdyby sis ho obědnával přímo ze Švédska. Tam ho prodávají za 52 EUR což je pokud se nepletu asi 1300 Kč + doprava pár stovek. Navíc podle nepotvrzených informací Hypernova je distribučně bere za cenu pod 1000 Kč. To se pak člověk těžko ubrání ostrým slovům.

Naopak samotný PG Impact se ve Švédsku prodává za 25 EUR (625 Kč) a NX-360 a spol je obchodují za 900 Kč což je myslím cena adekvátní dopravě a starostem, které s tím mají. A ITG jak už jsem řekl nepovažuji za produkt, za který bych byl ochoten platit. Vzít open-source program, udělat pro něj trochu grafiky a přidat pár svých písniček a pak ho prodávat? Kdo to kdy viděl.

Ale abych jen nepomlouval, pravdou je, že ITG přineslo jakýsi nový evropský standart kvality písní (volně k dostání je převážně asijská muzika, která né všem lidem úplně sedne) a především stepchartů, které jsou v ITG skutečně originální a podobně kvalitních je k dostání zatím pomálu. Ale mělo by se to zlepšovat. Vzhledem k tomu, že firma Roxor vyvíjející ITG byla skoupena a už nebude pokračovat ve vývoji ITG, vyrojilo se několik iniciativ, které chtějí pokračovat v nastaveném standartu písní ve free sektoru.

8. The Zero

28.04.2007 23:37:17

[7] Kirara-kun Ano, je to určitě hrozná zlodějina, když se za něco musí platit. Nedá mi to, abych si nerýpnul, promiň.
Přijde mi jen trochu divný, že všichni prostě *musí* mít v SM téma z ITG. Ono to asi vypadá líp. A spousta lidí si musí stáhnout songy z ITG. Jsou prostě lepší. A není právě tohle ta přidaná hodnota, za kterou se platí?
Stejně tak kdybych si objednal ten pack ze Švédska, asi bych měl trochu problémy s případnou reklamací. Nedělám si iluze o kvalitě reklamace v Hypernově, ale pořád ji mám aspoň o pár kilometrů blíž.

Ale abych jen nepomlouval. Kdybych kolem té krabice neprošel, cíleně bych do Hypernovy kvůli tomu nešel. Ale jak už jsem psal: Jak jsem se na to těšil a viděl jsem to tam, bylo rozhodnuto.

9. Almad

18.06.2007 09:21:33

Další tlapkač na FELu, prima ;)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.