IM dnešních dnů

The Zero, úterý 10. 10. 2006 - 21:46

Vážně se divím lidem, kteří ještě stále nepřešli na Jabber, i když o něm ví (Stranou: Já ještě nemám icq transport, ale v Mirandě spuštěný jak Jabber, tak ICQ, ale při shánění kontaktů preferuji Jabber).

Především poslední dobou si s ICQ užívám hodně srandy, nebo snad spíše trápení. Když si nastavím jakýkoli jiný status než "Online", tak se lidem s ICQ 5.1 u mého jména objeví "ta červená kytička" - takže jsem jakoby offline. Super.

Dá se to vyřešit tak, že si nastavím rozšíření ICQ status - třeba Poslouchám hudbu nebo Učím se, protože teď nic jiného nedělám. Jenže! Dneska se mi stalo, že mi jeden člověk s Mirandou napsal, ať si ho dám do visible listu. Vypnul jsem rozšířený status a už mě viděl. Takže tudy taky cesta nevede.

Poslední kapkou v poháru byl nějaký virus, který se asi vesele šíří tak, že se rozešle všem kontaktům z ICQ (programu) link na jeho stažení. No a všichni ICQ trubkové si jej bezhlavě stáhnou. Někoho už asi nebavilo číst ty hoaxy o Chrobákovi, tak něco v tom stylu stvořil a ono to funguje.

Nejlepším řešením všech problémů je tedy přejít na nějaký jiný IM protokol. Třeba Jabber - tam funguje všechno bez problémů a nebudete se muset nijak omezovat. Komunikovat s lidmi, kteří mají jen ICQ, také půjde.

A nakonec moudro: "Já bych všechny ty internety a počítače zrušil." :))

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Každodenní tragédie

Následující: Poslední týden (2)

Komentáře

1. Bugsle

27.10.2006 10:49:30

Co se tyce statutusu, tak s tim mam problem i jen ciste v jabberu, pomaha rozeslat requesty authorizaci a authorizace kontaktum, u kterejch ty statutusy silej...

2. pavlix

06.10.2007 00:43:16

Bugsle: no víš, Jabber klienti ti ukazujou, jestli autorizaci máš nebo ne... a nesouvisí to s různými "extended" statusy.

Jabber protokol v základu rozlišuje available/unavailabe.... pak teprv jemnější dělení available na online, away apod.

(doporučuju zapnout xml konzoli... a podívat se, co to posílá)

The Zero: icq transport se nedá tak úplně doporučit, pokud ho nepotřebuješ (přístup z mobilu, webu apod).

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.