IDE, Frameworky, RAD a ti ostatní

The Zero, neděle 28. 10. 2007 - 02:42

foo foofoo foo hic sunt leones foo wtf!

Ne, nezbláznil jsem se. Doufám. Tak to jen dopadá, když člověk píše novou verzi svého šablonového systému. Dělám to zkušebně v PDT místo PHPEclipse (oboje jsou to pluginy do Eclipse, které usnadňují vývoj v PHP). Zatím skřípu zuby nad špatným zvýrazňováním syntaxe a chybami v code assistu, ale bezproblémové debugování to nahrazuje.

Do školy jsem se totiž zavázal připravit si přednášku o IDE pro PHP. Tak zkouším Eclipse s PDT, s PHPEclipse, Zend Studio Neon, chystám se kouknout na phpEd a phpEdit a pevně doufám, že zůstanu při smyslech. Ale moc šancí si nedávám.

Kromě toho jsem se zúčastnil konference PHP frameworky 2007. Bylo to zajímavý, chvílemi si člověk i pospal a nejlepší z toho stejně pak byla ta hospoda. O tom, co se dělo, budou psát nebo už píšou jiní, takže si to hezky přečtěte tam, já si jdu založit dvacet účtů na Eclipsí Bugzille a hlasovat pro vylepšení syntax highlightingu.

PS: Poznámka především pro sebe: Nepřidávat zápisek v hodinu, která neexistuje (za čtvrt hodiny bude o 45 minut míň než teď). Blog se s tím evidentně neumí poprat.

Zařazeno do kategorií Eclipse, PHP.

Předchozí: Je to vidět vždycky

Následující: Došla písmenka

Komentáře

1. Lord AgEnT

28.10.2007 20:49:16

lol

2. Dundee

29.10.2007 15:26:40

avatarUž tě sypu do RSS čtečky :)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.