Firefox je nebezpečnější než MSIE? Tvrdí to Symantec!

The Zero, úterý 20. 9. 2005 - 00:54
Twenty-five vulnerabilities were disclosed for Mozilla browsers, including Firefox, in the first half of the year, compared with 13 for Explorer, Symantec said. Eighteen of the Mozilla flaws were classified as high severity, compared with eight high-severity Explorer flaws.

Je ale Firefox skutečně nebezpečnější? Musíme si uvědomit, že se jedná o první "velkou" verzi - tedy 1.0 - a že každý software obsahuje chyby. Samozřejmě většina chyb vychází z již protřelého Gecka, které je o něco starší než Firefox, takže můj argument zde neobstojí.

Na druhou stranu, pokud zrovna nemáte WinXP s SP2 (i když WinXP má asi 75% návštěvníků Cold War), tak je používání IE zatraceně nebezpečné. Také rychlost vydávání záplat je trochu jiná. Například patch na poslední chybu v implementaci IDN jsem měl nainstalovaný dříve, než jsem se o chybě dozvěděl - pravidelně totiž na Secunii nechodím ;)

PS: A nezapomeňte mi připomenout, že "můj" FF sux a "vaše" Opera rulez.

Zařazeno do kategorií internet, Panda.

Předchozí: Windows Update - opravdu užitečný

Následující: Upgrade blogu - SEO už i v RS Zero

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.