Filmové shrnutí ke konci roku

The Zero, neděle 28. 12. 2008 - 18:33

Máme tu konec roku a s ním i každoroční balancování. Na poli filmovém se toho událo poměrně dost, ale nějak shrnovat to nebudu, neboť jsem na tomto bojišti stále ještě nováčkem. Zato tu mám zase pár dalších subjektivních hodnocení těch filmům, které musely přetrpět mou účast při jejich sledování.

The Other Boleyn Girl / Králova přízeň

Příběh o sestrách, který vás zaujme a dokonce si začnete vzpomínat na látku z prospaných hodin dějepisu, to je v jedné větě shrnutí tohoto výpravného velkofilmu. I přesto, že jsem do kina nepřišel zrovna filmově nalazen, dokázalo mě to přivést na jiné myšlenky. A to se cení především.

Hodnocení: 8/10. Sice jsem dějepis vždycky flákal, ale ještě na základce jsem se jednou dokonce účastnil dějepisné olympiády, a za to jsou body nahoru. Jak pro žáky, tak u mě pro historické filmy.

Madagascar: Escape 2 Africa / Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Asi už nemusím zmiňovat, že pro animované filmy mám slabost. U obou Madagaskarů jsem se sice zatím musel smířit s českým dabingem, ale ten naštěstí kritizovat nemusím. Na co si naopak postěžovat chci, je přítomnost kung-fu baby. Tuhle ženskou asi nemá rád nikdo kvůli jejímu chování, ale já jsem si nesnášel od druhé scény s ní.

Mortal Kombat-styl bitka s Alexem? REALLY? Celý film bych shrnul následně: Byla to sranda a bavil jsem se. Pokud tam zrovna nebyla tahle baba, která mi tam vyloženě vadila.

Hodnocení: 7/10. Z důvodu výše uvedených stížností to víc prostě být nemůže. A i králi Jelimánovi taky trochu dochází dech...

Death Race / Rallye smrti

Film, na který jsem se dlouho těšil. Až jsem se ke konci bál, aby zase nedošlo ke zklamání z důvodu přílišného očekávání. Naštěstí se tak nestalo a z Death Race se vyklubala pohodová oddychová pecka, kterou kazí jedině patetický závěr. Už chyběla snad jen flaška mlíka místo piva v rukou Jasona Stathama.

Hodnocení: 8/10. Milosrdně odpouštíme všechny logické nesrovnalosti a děkujeme za super oddychovku.

The Day the Earth Stood Still / Den, kdy se zastavila Země

Podle trailerů to vypadalo na pořádnou akci, podle prvních ohlasů dobré efekty, ale děj nic moc. S tím druhým bych se taky ztotožnil. Tak nějak jsem pořád čekal, kdy se to konečně rozjede, a najednou už Zemi pustoší mikroskopičtí umělí brouci. Tak to jsem fakt nečekal.

Hodnocení: 6.5/10. Údajně je to remake nějakého staršího filmu, a taky to nese silné poselství. Ničíme planetu? Jo, děkuju, to jsem netušil...

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Reklamy z té druhé stránky

Následující: LíbímSeTi 2.0

Komentáře

1. Lord AgEnT

28.12.2008 22:20:33

avatarTo poslední mám v hledáčku. :)

2. Lord AgEnT

28.12.2008 22:27:53

avatarbtw: ano, je to remake, viz
http://www.csfd.cz/film/9813-day-the-earth-stood-still-the/

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.