Festival Fantazie 2007

The Zero, neděle 8. 7. 2007 - 23:56

Tak, a Festival Fantazie 2007 je za náma. Jak dopadl? Stálo to za to? A co jsem tam dělal?

Až jsem nemohl chodit

Do Chotěboře jsem přijel v úterý v 08:33. Cesta tam byla celkem nudná, jediným pikantnějším faktem je čas odjezdu: 04:25 z ústeckého západního nádraží. Ti, co mě dobře znají, už tuší, že jsem nešel spát, protože jít si lehnout dřív než ve dvě se u mě nestává moc často (většinou jen když mi není dobře) a pak už by to nemělo smysl.

Většinu dne jsem strávil v přízemí sportovní haly u DDR zvykáním si na úplně odlišný styl tancování (kvůli zcela jiné taneční podložce). V sedm večer jsem si odskočil na přednášku o Cold War, kterou si příští rok již nejspíš nezopakuji. Přece jen když se po hodině snažení zeptáte "A kdo se zaregistruje? ;)" a nikdo ruku nezvedne, je asi nejvyšší čas praštit s tím. 

Tak jsem se na večer zas vrátil k tancování, i když mě už docela bolely nohy. Když jsem šel spát, měl jsem za sebou cca 8 hodin u DDR (samozřejmě jsem netancoval v kuse, byl docela nával a musel jsem taky uvolnit místo ostatním).

Ve středu jsem neměl celkem co dělat, tak jsem šel zase tancovat. Tentokrát to bylo dokonce 11 hodin (po devíti jsem si říkal, že už fakt končím, ale není nad noční tancování, zvlášť když máte pro sebe dva pady). Jo - a zúčastnil jsem se turnaje Kdo neskáče není fan!, z 25 lidí jsem byl třetí.

Dají se tam poznat i noví lidé

Ve čtvrtek ráno jsem ale těch 19 hodin u DDR fakt litoval. Nemohl jsem se skoro postavit na nohy a můj způsob chůze nebyl zrovna nejelegantnější. A to mě večer čekal ještě další turnaj Night of Dancing. Ten naštěstí nebyl zrovna nejnáročnější, takže nohy den nějak přečkaly.

Začal jsem se trochu věnovat i jiným liniím a seznamovat se s novými lidmi. V tom je totiž FF úžasný: Je tam spousta lidí se stejnými zájmy, o kterých si můžete donekonečna povídat. A mezi účastníky nejsou jen kluci ;) Když je navíc někdo exhibicionista jako já (v tom dobrém smyslu! :)))), je v sedmém nebi.

On letí, on tak krásně letí...

Poslední dva dny pak přišel vrchol mého pobytu na FF. Mezi události, které ty dva dny vrcholem udělaly, rozhodně patří návštěva Davida Nykla alias Radka Zelenky ze Stargate: Atlantis.

Na první ze dvou besed s tímto hercem, která se konala v místním kině, jež může mít odhadem ne více než 300 míst k sezení, bylo beznadějně narváno. Já si naštěstí držel luxusní místečko už tři hodiny před zahájením (chtěl jsem jít na od šesti, ale byl jsem tam nakonec už od pěti večer). No a shodou okolností vedle mě zůstalo volné asi poslední místo v sálu, zatímco u dveří se mačkalo několik desítek lidí. Zavolal jsem na ně tedy: "Je tu ještě jedno místo pro nějakou krásnou slečnu!".

A nic. Nakonec asi po dvou minutách přišel kluk, který se omlouval, že asi není to, co jsem čekal, ale že by si rád sednul. Co se dá dělat, že. Naštěstí se mi dostalo obrovského zadostiučinění. David Nykl přišel, udělal na pódiu přemet a šel si postranní uličkou kina podávat ruce s fanoušky. No a už musíte tušit, kterou řadou procházel na druhou stranu :D.

Cesta domů

Nejrozporuplnější událostí celého FF 2k7 je rozhodně má cesta domů. Odjížděl jsem v sobotu 7.7.2007 těsně po sedmé hodině večerní. V Havlíčkově Brodě půl hodiny, než přijede rychlík, směřující z Brna do Prahy. V Praze budu přesně v deset, pak nějak přežít 78 minut na Hlaváku a hurá do Ústí.

To bych ale nesměl jet s Českými drahami. Vlak z Brna přijel v čas, my jsme nastoupili, a ve chvíli odjezdu, tedy 19:58, se z reproduktorů v kupé ozvalo "Vážení cestující, z důvodu čekání na spoj bude náš odjezd asi o 25 minut opožděn.". A to mám pocit, že jsme čekali na osobák. Fakt.

Tak jsme jeli zpožděným vlakem, půl hodiny je ještě pořád v pohodě, aspoň nebudu muset tak dlouho čekat sám, jel jsem totiž ve velmi příjemné společnosti :). Jenže ČD měly zrovna svůj den, a tak jsme dojeli "doprostřed polí", přesněji zastávky Velim, a reproduktory ohlásily již podruhé za den něco jiného než otravné "vítáme vás na naší lince" nebo "za 5 minut jsme ve Světlé nad Sázavou": Tentokrát "Vážení cestující, z důvodu technické poruchy tento vlak nepokračuje dál, pokud jedete do Prahy, přestupte si na osobní vlak, čekající na druhé koleji".

Do Prahy jsem přijel 22:58, takže cesta, která měla původně zabrat dvě hodiny, trvala o polovinu déle. To se mi myslím ještě nestalo. Přešel jsem na hlavní nádraží, a nastoupil do 5 minut zpožděného spěšného vlaku do Ústí nad Labem. Víte proč to zpoždění? Hádejte, na který spoj jsme čekali :)). (Já bych ale stejně jel tím osobákem, už jen proto, že jsme měli společný lístek)

Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: Utrpení mladého technologa

Následující: Cestování v čase není žádná sranda

Komentáře

1. Lord AgEnT

09.07.2007 17:54:16

A co David Nykl, o čem tam povídal? Povídej, přeháněj! :)

2. Kirara

27.07.2007 02:28:34

Nebyl jsem tam, ale ani nevíš v kolika věcech ti naprosto rozumím. Na AkiConu sice byli jen dva sály s promítáním a přednáškami, ale z místnosti s DDR jsem se po celou dobu neodtrhl. V sále jsem byl akorát, když se vyhlašovali výsledky DDR turnaje ^_^ hrůza... ale tak na anime můžu koukat doma, že ^_^

3. Kirara

28.07.2007 13:20:57

Stejně tak včera na ADVíku. Možná je to tím, že na takové akce chodím hlavně, abych se setkal s určitými lidmi a ti se nepochybně dříve nebo později u DDRka objeví :)

4. El.

05.01.2008 20:23:54

A hele.. Zero ^__^ Anoo, tebe si pamatuju od DDR :) Jeden z těch, kterým to jde :D

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.