Energy Blue skin pro Windows Media Player

The Zero, neděle 5. 2. 2006 - 03:18

Návod na instalaci tématu Energy Blue ve Windows XP si už nějaký pátek můžete přečíst u Jirky Macicha, ale tam není o WMP ani zmínka. Je fakt, že ho používá mnohem méně lidí než Windows samotné ;).

Já jsem po něm ale zatoužil ve chvíli, kdy jsem poprvé viděl jeho screenshot. Bohužel, Energy Blue jakožto součást Microsoft Experience Packu je určen pouze pro Windows XP Tablet PC Edition. Co s tím, když mám Windows XP Home?

Návod krok po kroku

  1. Stáhněte si Microsoft Experience Pack. Tady nastane pro některé problém, protože stažení vyžaduje ověření legálnosti Windows. S tím vám neporadím, já to podstoupil úspěšně ;).

  2. Stažený soubor InstallExperiencePack.exe má 13,4MB. Snad. Tak ho pomocí Total Commanderu nebo třeba WinZipu rozbalte. Vznikne jediný soubor - Launcher.msi.

  3. Nastává fáze, která mi dala nejvíce zabrat. Launcher.msi nám pořád sám o sobě moc nepomůže. Ale my ho spustíme pomocí příkazu msiexec /A Launcher.msi - to spouští admin instalaci, nevim co to přesně dělá, ale pomáhá to, já to jen vygooglil.

  4. Po instalaci se nám pouští další instalátor, ale nejásejte, když klepnete na Energy Blue a poté na Install, nic se neděje, jen na chvíli vyskočí okno MSI instalátoru. (chtělo by to nějaký ekvivalent pro install)

  5. Přejděte do složky, kam jste se rozhodli Experience Pack nainstalovat (ptal se na to Launcher.msi). Následně se proklikejte adresáři Microsoft/Experience Pack/Data/. Tady je soubor, který nás zajímá - EnergyB.dat.

  6. Použijeme zase admin install fintu: msiexec /A EnergyB.dat - stačí jen párkrát kliknout na Next.

  7. A ve WMP pořád nic. Naštěstí ještě pořád máme Total Commander spuštěný, tak se podíváme do kořenového adresáře - tedy do C:/. A ejhle, co to tam máme? Kromě nepotřebného EnergyB.dat tam je i Energy Blue.wmz. Spustíme, on se nám nainstaluje a hurá, je to za námi!

Jak to nakonec vypadá

Já se fakt do Energy Blue zamiloval ;)

Náhled na Windows XP a Windows Media Player se stylem Energy Blue

PS: Omlouvám se, že je to jpg, ale má 80 kvalitu - aspoň něco, PNG mělo 1,1 MB.

Alternativní barva Energy Blue skinu - stylová černá

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Přechod z Opery na Firefox - jaká rozšíření?

Následující: Začalo peklo

Komentáře

1. Orrorin

05.02.2006 17:41:20

Nemám Windows, takže to nemohu ověřit. Pravděpodobně by ale mělo jít ten postup zjednodušit na rozbalení toho msi-souboru. Hledejte "msi unpack" nebo podobně. Našel jsem třeba http://programmerstools.org/node/126, ale i spoustu dalších utilit.

2. The Zero

05.02.2006 20:22:23

Orrorin: I na tyto stránky jsem zavítal. Nefunguje.

3. larin

07.02.2006 15:46:31

http://fileforum.betanews.com/detail/Microsoft_Experience_Pack_for_Tablet_PC/1112631025/1 bez nutnosti overeni legalnosti xp

4. Smockei

07.02.2006 19:54:02

je to mnohem jednodussi .. zde si stahnete pouhy skin je tam vse bez zbytecnych navodu .. jednoducha instalace upoadnu to na svuj web pokud bude zajem .. napiste na info@smockei.com nebo icq 216-986-994

5. The Zero

07.02.2006 23:33:30

Smockei: Jasně, že bych to mohl k sobě uploadnout - ale není to úplně košer, protože kdybys trochu googlil, našel bys třeba http://www.winmatrix.com/forums/index.php?showtopic=5949&view=findpost&p=71226 - Microsoft požádal o smazání odkazu.

6. The Zero

07.02.2006 23:33:47

sakra, asi bych měl udělat něco s odkazy...

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.