Dnes ve stylu let devadesátých

The Zero, pondělí 15. 9. 2008 - 03:17

To, že k mému hudebnímu vkusu by většina lidí přidala uvozovky, asi už možná víte. Co možná ještě nevíte je, že rád trápím své okolí doporučováním hudby, co se mi líbí. Občas to dokonce myslím vážně. Dneska ne. Dneska se s tipy vrátím převážně do let, kdy jsem ještě poslouchal rádio, nerozuměl počítačům a ještě nebylo Youtube. To byly časy.

Za všechno vlastně může DDR. Skákání ("tancování") je totiž na nejšílenější pisničky jak dělané. No každopádně jsem písničku, kterou vám chci představit, slyšel poprvé na FF '07. Letos jsem si ji zopakoval a teď jsem si ke všemu ještě sehnal singl. Je z roku 1999, bývá mylně přisuzována Aquě, ale může za ní snad nejúchylnější skupina, co znám: Toy-box. Dánské duo, které zasvětilo svou kariéru bubblegumu. A písnička se jmenuje Tarzan & Jane.

Takže, VAROVÁNÍ: Následující video může způsobovat záchvaty šílenství, smíchu, noční můry a pravděpodobně se vám na pár dnů usadí v hlavě. Slovy spolubydlícího: Jestli jste si mysleli, že Tarzan už nemůže být teplejší, mysleli jste si to špatně. Jo a samozřejmě - pokud se zaposloucháte do textu, zjistíte, že jde o trochu něco jiného. Stejně jako u Barbie Girl od Aquy.

Potřebujete Flash player. Bez toho si moc hudby/videa neužijete.

Jestli máte pevné nervy nebo aspoň židli, takže jste z ní ještě nespadli, můžeme jet dál. Toy-box samozřejmě nemá jenom jednu písničku, vydali minimálně dvě alba, takže materiálu k zábavě je dost. Třeba takový The Sailor Song. Můžete obdivovat 3D efekty 90. let. Nádhera, ne? Jen by mě zajímalo, proč na každý palubě zaoceánskýho parníku jsou nákladní bedny s označením Condoms (průměrný věk cílové skupiny si netroufám odhadnout), a co tam sakra dělá ten pták. 

Zůstáváme věrni žánru, ale přesouváme se k dalším interpretům. Z kvalifikace se až do finále a tedy i do tohoto zápisku probojovala Bambee. Už to jméno mluví za vše. Z alba Fairytales (2001) jsem vybral písničku, která aspoň částečně zapadá do témat, o kterých běžně něco píšu (a pokud po dnešku nesmažete The Void z RSS, tak se k ním třeba i vrátím). Jmenuje se Online. Video nic moc, ale poslouchat se to jakž takž dá. Kdyžtak se koukněte na text. :)

Posledním dnešním představitelem bubblegum dance je Ni Ni. To je opět v DDR profláklé jméno, několik písniček od ní se dostalo i do hry In The Groove 2. Infantilní anime písnička o kočičkách, na kterou se výborně skáče, se jmenuje Little Kitty Mine. Podívejte se na fan video nebo na ddr verzi (do tohohle kluka mám asi ještě daleko...). 

Na závěr se přesuneme k mému oblíbenému eurodance. Předpokládám, že E-Rotic nemusím moc představovat (a pokud neznáte, z názvu skupiny si lze vše domyslet). Věděli jste ale, že nahráli i několik pěkných, pomalých ploužáků? Kromě "normálních" Freedom a Tears In Your Blue Eyes si můžete vychutnat romatický kousek The Power of Sex.

A pokud jste dočetli až sem, za odměnu dostanete skutečný tip: Oficiální stránky už zas z Evropy neběží, ale dá se to sehnat ze všech možných nelegálních zdrojů. Dr. Horrible's Sing-Along Blog (aka Dr. Horrible) je naprosto úžasný muzikál s herci z How I Met Your Mother, Buffy, Firefly a The Big Bang Theory. A je to projekt Josse Whedona, kdyby vám to něco řeklo. Už jsem říkal, že je to fakt skvělá zábava? (PS: Když už titulky, tak anglické, jinak to není ono)

PS: Původně jsem chtěl napsat, že album Supersized (2006) od Milk Inc. se s každým poslechem zlepšuje, ale nějak se to zvrhlo ;)

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Filmové léto skončilo

Následující: Epizody

Komentáře

1. emef

15.09.2008 12:16:01

Devadesátky jsou hodně fájn.. :) Sám toho mám v compu docela dost.. ;) Ne, že bych to poslouchal nějak pravidelně, ale občas se to hodí..

2. MiK

25.09.2008 12:34:29

Já mám teda zkratku DDR asociovanou s něčím úplně jiným, ale vlna bubblegum popu mě v devadesátkách taky zastihla. Tarzana od Toyboxu jsem ale kupodivu znal jen po sluchu, čili jsem se na něj s chutí podíval a dost jsem se nasmál provedení toho klipu. Jukul jsem i na příbuzná videa od Daze a Aquy, tak jsem si připomněl tu dobu. Nesmím to ale moc přehánět, je to přeci jen na mě už dost sladké. :)

BTW: Prolezl jsem Ti profil na last.fm a znovu jsem se po letech zaposlouchal do Sylver. Docela mi to zvedlo náladu, díky!

3. Karolina

27.08.2009 15:11:21

to miluju..... moc dobrá muzik, teď poslouhcám pořád Rádio RYTMUS 90s hity, jinak Kiss rádia.... jo 90s forever, díky KAROLINA

4. Rádio - hity 90 let

27.08.2009 15:12:10

jo jinak príma web-blog, držím palce a měj se hezky, díky. K.

5. placak

02.05.2010 18:29:15

ahoj.já teda nic jiného než 90.léta neposlouchám.nevím,jestli to je tím,že jsem infantilní a dětská,jak se všude o těhle písničkách píše,ale prostě tyhle písničky mají podle mě něco do sebe.vždy mi vykouzlí úsměv na tváři a hned je mi líp.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.