Děsivá realita studia na VŠ

The Zero, pondělí 12. 3. 2007 - 04:39

Člověk se musí něco naučit. Během procesu učení samozřejmě dochází i k nepříjemným událostem typu "neudělal jsem zkoušku" (netřeba upřesňovat), otravným hodinám typu "ale pane cvičící, tohle máte špatně" (Technologie pro web a multimedia, ostatní lidi, co se mnou mají cvika, už mě fakt musí nenávidět) a také k předmětům, které se jmenují Tvorba elektronické dokumentace, učí je lidi z Katedry elektrických pohonů a trakce a probírá se ovládání kancelářského balíku.

Protože FEL je škola pokroková, učíme se používat OpenOffice, protože je to "lepší alternativa" (a na Solarisech stejně MS Office neběží). Ačkoli mám celkem kladný vztah k Open Source, OOo prostě u mě šanci nemá. Možná to bude mít něco společného s tou licencí MS Office XP Professional, kterou jsem vyhrál na Junior Internetu 2005. :D

Každopádně volbou OOo se jen vyměnila jedna aplikace za druhou: Semestrální práce musí být vypracována opět v OOo, MS nepřipadá v úvahu. Skvělý to svět moderních technologií a importů formátů.

Při pohledu na čas tohoto zápisku si možná všimnete, že i na mě je trochu pozdě. No, vysvětlení je celkem jednoduché. Jednak jsem flákač a taky jsem toho teď měl fakt moc, takže "domácí úkol" (nebo spíš malou semestrálku) jsem dodělával teď. Udělat prezentaci je pohoda, ale dostat do ní povinné prvky... No podívejte se sami na zadání (swf).

Tohle normální nebude...

Zařazeno do kategorie Ústav.

Předchozí: Taková menší oslava

Následující: Málem došlo k tragédii

Komentáře

1. Lord AgEnT

12.03.2007 08:12:51

Pěkné zadání :D lol

2. MiK

12.03.2007 12:27:00

A když mě někdo na škole obzvláště prudil svými požadavky, co se formátu odevzdávaných souborů týče, poslal jsem mu to v PDF a ať si trhne. :P

3. The Zero

12.03.2007 18:54:05

Update: Prezentace: 18/20 bodů. Šel jsem první - dobrovolně.
-1 bod za to, že nejsem bůh a -1 bod za přetažení (13 místo 10 minut).

4. Gimli2

12.03.2007 18:58:57

Za zadani ukolu v SWF bych trhal ruce hned u tela... jinak vykonstruovanost semestralek je naprosto bezna. Napr. DBS.

2mik: Tvuj pristup "at si trhne" by taky na felu mohl znamenat neudelany predmet. Staci kapnout na jiste konkretni lidi.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.