Další výlet do světa filmu

The Zero, pondělí 19. 2. 2007 - 02:09

Zase jednou přišla chvíle okomentovat několik hodin strávených před monitorem (a teď i projektorem) koukáním na video. Všechna díla, která dnes neodborně zkritizuji, se týkají cestování. Aspoň trochu.

Eurotrip

=== tento popis může obsahovat spoilery ===

Je fakt, že my Češi asi jako jedni z mála Evropanů nemůžeme být naštvaní na autory. Vždyť zatímco si Američané dělali z okolních států srandu, natáčeli všechny scény u nás - a snad právě proto nás také ušetřili.

Jako Češi se pak také musíte zasmát lokacím v některých scénách (asi nejoriginálnější je Koloseum digitálně přikreslené na pozadí jedné z pražských uliček). Ale to už tak bývá.

Celkově tento film hodnotím velmi kladně, dost jsme se u toho pobavili (4 spolužáci ze skupiny + projektor - lepší prostředí už být nemůže).  Všechno se nesmí bát vážně, ale žalobě od Slováků se prostě nelze divit ;). A "Scotty doesn't know" mi bude znít v hlavě ještě asi hodně dlouho. :)

Butterfly Effect

Přes původní nechuť (jediné, co mi bylo předem o filmu řečeno, bylo, že "je smutnej") musím říct, že se mi film líbil :)). Zase jeden další film, který si pohrává s myšlenkou cestování časem, byť trochu jinak, než obvykle. Celý proces změny minulosti mi připomněl Frekvenci, která se mi líbila mnohem víc.

Heroes

Na doporučení Adama Gutterberga jsem se ve slabé chvilce (rozuměj po skončení sezóny Stargate Atlantis) rozhodl sledovat další seriál. Pro Heroes hrálo kromě zmíněné recenze i to, že teprve běží první řada, a tak mi toho moc nechybí.

Teď můžu jen říct, že kdybych neměl dneska (ano, už dnes) zkoušku z algebry (poslední pokus :)), tak už jsem dávno viděl všech 15 odvysílaných dílů. Úplně mě to totiž pohltilo. Jako největší pozitivum hodnotím neustálé napětí, co se stane. Ale nejvíc ze všeho mě dostala poslední scéna třetího dílu ("Holy shit!" - kdo viděl, ví :)). Už abych měl po zkoušce...

PS: A v nejbližších dnech mě čeká poměrně dobře hodnocený Iluzionista.

PPS: Vymyslet titulek trvalo zase déle než napsat článek... :/

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Jak jsem málem vyhrál dražbu

Následující: Pomoc za všechny prachy

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.