Chce to změnu

The Zero, čtvrtek 1. 2. 2007 - 01:32

Chtělo by to změnu. Třeba redesign, na který se chystám už pěkně dlouho. První pokus o nový vzhled zamítl Agent, druhý můžete zkritizovat sami. (Poznámka: Odkazy modré nebudou, jediné, co je tak nějak finální, je to pozadí).

Nový design by se měl poučit z toho aktuálního a opravit jeho chyby. Především dvě, které vadí (i) mně:

1) Mezery okolo nadpisů, které jsou nyní obráceně, než by měly být. V nové verzi fakt bude mezera nad, ne pod nadpisem, aby bylo vidět, k čemu ten nadpis patří. Teď je to strašně nepřehledné.

2) Plovoucí layout. 770px je málo, zvlášť, když se do toho má vejít i menu, nějaké okraje (padding) a text. Při velikosti písma, kterou používám, vůbec nebudou širší řádky vadit (I když asi změním řez z Trebuchetu na Calibri).

A co ti brání?

(fakt blbý s těmi nadpisy!) No, první, vedlejší problém, je dokončit design. To se ještě zvládá.

Druhý problém, ten hlavní, je ten, že bych rád aktualizoval i redakční systém. Přesněji jeho jádro - především šablonový systém. Jenže kvůli změnám v syntaxi šablon (momentálně používané jádro je asi rok staré - mezitím jsem ho dvakrát přepsal) to znamená, že musím upravit asi tak 80% RS. Což trochu koliduje s množstvím mého volného času.

Snad až budu mít i tu poslední zkoušku z algebry... :)

Co by se ještě mohlo změnit?

Přijde vám to málo? Fajn, tak ještě bonus: Do budoucna bych rád zrušil kategorie a zavedl "nálepky" aka "tagy". Pořád rozmýšlím problém "zobrazit počet komentářů u článku" versus "zobrazení článku bez přístupu do databáze". Ještě lepší WYSIWYG editor článků. Registrace čtenářů (?). V RSS perex místo prvních 250 znaků zápisku. Zajímavější úvodní stránka. A tak dál...

To ale všechno možná proběhne "až někdy". Druhou variantou směru vývoje je to, že zruším RS Zero. Neznamenalo by to konec psaní, jen to, že mám takovou ideu spravování obsahu celého webu (tedy i jiných poddomén) z jednoho centrálního místa - codename "The Black Hole".

Kdyby se dal čas kupovat, určitě bych utrácel ve velkém - v mém případě by to byla jednoznačně návratná investice: Nápadů jsou tisíce, čas realizovat žádný...


Zařazeno do kategorií O blogu, Webdesign.

Předchozí: To se jim zase něco povedlo

Následující: Konec omylů

Komentáře

1. Obchodník s časem

01.02.2007 09:39:20

Tak co budes moct, res v ramci skolnich praci (semestralek, samostatnych projektu,...)

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.