Cestování v čase není žádná sranda

The Zero, pátek 13. 7. 2007 - 02:25

Po dlouhé době jsem si zase trochu hrál s tou parodií na CMS, které říkám uDomain, a která pohání všechny stránky na této doméně, a v souvislostí s tím jsem se dostal do minulosti, ke svým starým zápiskům. Nutno říci, že takhle moc jsem se už hodně dlouho nestyděl.

Tou revoluční změnou, již poslední update přináší, je editace zápisků. Ta tu sice kdysi byla, ale společně se zavedením uDomain místo RS Zero před téměř půl rokem došlo nějakou záhadou ke ztrátě této funkčnosti. Skoro to vypadá, jako by se to někomu nechtělo tenkrát udělat. Nechápu.

Do včerejška jsem tedy úpravy zápisku musel dělat ručně v databázi a věřte mi, není to nic příjemného. Naštěstí jsem byl proti překlepům chráněn hned 2x, a to jednak kontrolou pravopisu ve Firefoxu a druhak náhledem článku před odesláním, o WYSIWYG editoru nemluvě.

Kromě toho ale tato nová editace umožňuje i změnu kategorií, do nichž je zápisek zařazen, a protože při aktualizaci jsem některé kategorie zrušil, byly některé články najednou bez zařazení a téměř se na ně nedalo dostat. Ne že by to vadilo.

Během práce jsem si staré zápisky pročítal a musím se přiznat, že při pomyšlení, že si někdo ty staré textíky čte, se mi svírá hrdlo. Jak jsem již zmínil na začátku, doslova se za to, co jsem dokázal publikovat, stydím. A to jsem si prosím myslel, že se s postupem času můj styl psaní zlepšuje! Nikoli, přesnější by bylo říct, že jsem s postupem času aspoň nějaký styl psaní získal. Protože to, co jsem před dvěma lety (ano, už je to tak dlouho) předváděl, se dá srovnávat snad jen se zápisky na dnešních blogíscích...

PS: Všechny články by teď měly být zařazeny v nějaké kategorii; "O nás" jsem přejmenoval na "Osobní". Staré zápisky mazat nebudu, ale ustanovím speciální "Komisi pro bezpečnost čtení The Voidu", která bude mít za úkol projít všechny zápisky a ty životu nebezpečné budou následně označeny příslušným varováním.

Zařazeno do kategorie O blogu.

Předchozí: Festival Fantazie 2007

Následující: Souhra náhod

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.