Borek? Co to je?

Borek, pondělí 13. 3. 2006 - 16:39

Borek - kdo, nebo co, to je a jak vlastně vznikl?

Když si The Zero založil blog, říkal jsem si: "že ho to baví, vždyť bude psát o samých blbostech." A taky jo. Koneckonců proč ne. Já taky dělám věci, které nikdy nevyužiju jen proto, abych se něco naučil (html, css, php,…). Jenže když ho to neomrzelo ani po dvou měsících, řekl jsem si, že se na ten blog přecejenom kouknu, abych věděl, jak vlastně takový blog vypadá.

Hezké, ale pár věcí mi stejně nebylo jasných. Neopatrně jsem se ho zeptal, co je to vlastně to RSS. Řekl mi, že jsem lama (to mi ostatně ani tak nevadilo já to o sobě vím už dlouho), že je to "Redakční systém", což mi teda moc nepomohlo.

K Vánocům jsem dostal knihu Velká kniha PHP5&MySQL a když jsem ji o jarních prázdninách nedočkavě otevřel, povšiml jsem si, že tam je kapitola o RSS, Smarty, SOAP a podobných dalších věcech, které ostatně pořád nechápu.

Takže RSS je "Real Simple Syndication", což mi teda moc neřeklo, ale po důkladném přečtení oněch 10 stránek (pro jistotu jsem je četl 2x) jsem získal alespoň rámcovou představu.

Tak jsem se mu s tím pochlubil a on místo toho, aby mě pochválil, mi řekl: "Tak začni taky blogovat." To jsem si dal! "Nemám čas; nemám kde; není o čem", hádal jsem se s ním. "Já jsem na tom stejně", oponoval mi.

Nakonec mi řekl, že mě udělá přispěvovatelem na Voidu, tak ať napíšu něco vtipnýho. Tak to tady máte, snad mě za to neukamenujete…

Zařazeno do kategorie Osobní.

Předchozí: RSS opraveno

Následující: Jak to bylo s Borkem ve skutečnosti

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.