Až mi vypadnou oči

The Zero, neděle 10. 12. 2006 - 22:38

Poznámka na úvod: Jestli se jednou najde důvod, proč skončit s psaním na blog, už vím, co to bude. Naštve mě vymýšlení titulku zápisku. Asi brzo přejdu na nový systém, který bude vypadat zhruba takhle:

Zápisek #212

Ale zpátky k tématu. Všiml jsem si, že se poslední dobou dost věnuji sledování různých filmů. Po rozporuplném dni jsem zhlédnul další dva filmy, které sporu na první pohled nemají nic společného. Na druhý pohled už trochu ano: týkají se dětí :).

The Children of Men (Potomci lidí)

Pomalu se začínám obávat, zda o tom filmu vůbec něco víte, protože když jsem jej chtěl zkonzultovat doma s rodinou, absolutně netušili, co to je. To byl pro mě docela šok, protože v metru byla reklama na každých schodech :).

Nejsem žádným filmovým kritikem (a nikdy nebudu), takže nečekejte žádnou esej na téma "budoucnost, nelogičnosti ve skriptu a secret jokes hidden inside". Celkově shrnuto, je to zajímavá podívaná, ale trhák to rozhodně není. No, slečny tam aspoň mají Clive Ovena, ale co já :D.

Nejvíc ze všech mě asi dostala "reklama" "The world has collapsed - Only Britain Soldiers On" a věta v televizních zprávách "Day 1000 of the siege of Seattle". Takže celkem bezvýznamné blbosti. :)

Thank you for smoking (Děkujeme, že kouříte)

Tak u tohohle filmu jsem se docela pobavil. Některé diskuse opravdu stojí za to a nemůžete si pomoct, ale fandíte cigaretovému průmyslu :D.

Kromě toho byl film zajímavý také z pohledu obsazení, protože na spoustu herců jsem koukal ve stylu "ty jo, toho přece znám" (To u mě není obvyklé, já se v Hollywoodu nevyznám). U Camerona Brighta (hrál Joeyho Naylora) to bylo jasné - to je přece Orlin z Hvězdné brány! Aaron Eckhard (Nick Naylor) mi trochu dal zabrat, až jsem si vzpomněl na Jádro. A mohl bych pokračovat... Kdo uhodne, odkud znám senátora Finistirra nebo Kapitána? :)))

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: Zklamání a nadšení

Následující: Čísla a skloňování na stránkách

Komentáře

1. Lord AgEnT

11.12.2006 15:32:27

Tipnul bych SG, ale absolutně nevím kdo to je. :D

2. The Zero

11.12.2006 18:38:56

[2] No, to že tipuješ, aniž by ses na to podíval, to by se ještě odpustit dalo, a že neumíš číst a nevíš, že se ptám na dva lidi, to už je na křeslo. :D

3. The Zero

11.12.2006 18:39:21

[2] The Zero Není nad sebereflexi :))

4. MzK

11.12.2006 19:29:18

Na potomky lidí se těším už teď!

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.