ADSL - O2 vs ČRa?

The Zero, čtvrtek 1. 3. 2007 - 15:47

Už to je více jak rok a půl, co mám doma vysokorychlostní internet od O2. Ať si kdo chce říká co chce, to připojení je kvalitní. Pravda, trochu dražší, protože musíte mít zřízenou i telefonní linku, ale já to zatím neplatí a stejně domů dráty od Radiokomunikací nevedou. Ve vedlejší ulici už je mají.

Díky internetu v Praze mám možnost porovnat 2MBit připojení od O2 i Radiokomunikací. Rychlost? Stejná, v Ústí možná i o 2kB víc. Agregace? O2 má 1:50, protivník 1:20. Z toho vyplývá jediné: Ve velkých městech je agregace zanedbatelná. V neprospěch Španělů samozřejmě mluví měsíční 12 GB FUP a také upload pouze 256kbit oproti 512kbit ČRa.

Co se týče výpadků, u O2 jsem déle a bylo jich víc. S ČRa jsem zažil jen jeden, byl dokonce plánovaný (předem oznámený), ale neplánovaně se protáhl na asi půl dne, což je cca stejně dlouho, jako celková doba trvání výpadků u bublinek.

Jednu nespornou výhodu ale Internet Expres má: Jsou to O2 wifi hotspoty. Třeba právě teď sedím na Černém mostě, jsem po obědě a chtěl jsem se jen podívat, kde přesně na Karláku mám další  hodinu (já vim, je to trochu z ruky). Jen čistě náhodou jsem zkontrolovat wifi sítě a hele - CZO2. Je to to co si myslím? Přihlášení neproběhlo samozřejmě bez problémů, protože pamatovat si telefonní číslo domů (9 číslic!) v době mobilních telefonů je fakt těžký a stejně tak náročné bylo opsat desetiznakové heslo, které nám tehdy ještě Český Telecom přidělil...

Zařazeno do kategorie internet.

Předchozí: Originální názvy

Následující: Taková menší oslava

Komentáře

Nikdo ještě nekomentoval. Buď máte fakt rychlou RSS čtečku, nebo jste právě přečetli něco, co nikomu nestojí ani za trochu snahy.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.